Co je to mzdové účetnictví?

Co je to mzdové účetnictví?

Mzdové účetnictví se týká v první řadě vyplácení mezd. Zajímat tedy bude nejen majitele společnosti, ale samozřejmě se taková účetní stává poměrně nepostradatelnou rovněž pro zaměstnance. Povinnosti této osoby jsou však daleko širší, neboť souvisejí také s tvorbou podkladů pro nezbytné odvody příslušným institucím, jako je finanční úřad, zdravotní pojišťovna a další.

 

Proč je pečlivé vedení tohoto účetnictví důležité?

Přesné vedení zmíněného typu účetnictví je nezbytné ještě z jednoho hlediska: Podklady mohou posloužit i jako materiály pro účtování další, jelikož mzdy zaměstnanců samozřejmě pro zaměstnavatele představují náklady.

Kontrolní mechanismus tohoto procesu představuje tzv. mzdový audit. Ten vám pomůže zejména v tom, že eliminuje riziko postihů, především ze strany státních institucí, do kterých patří třeba výše zmíněný finanční úřad, ale také úřad práce atd. Jak má přesně vypadat, jak často se má provádět nebo kdo by ho absolvovat měl, to nikde zakotveno není. Což představuje výhodu i nevýhodu, jelikož řada podnikatelů potom usoudí, že je pro ně naprosto zbytečný. Na druhou stranu vám tato volnost umožňuje si ho nastavit individuálně tak, aby vyhovoval vašim potřebám a byl pro vás maximálně přínosný.

V zásadě lze také rozlišit dva hlavní typy, a to sice ten legislativní, který zjistí, zda dodržujete všechny zákonné náležitosti anebo procesní, který se zaobírá spíše tím, co se děje uvnitř vlastní firmy.

 

Proč za účelem vedení účetnictví kontaktovat zrovna pobočku CACS v Praze?

CACS si do Prahy nejen ohledně vedení účetnictví přinesl několikaletou zkušenost a rozsáhlé spektrum činností, kromě toho mzdového se věnujeme i účetnictví podvojnému a dalším. Proto vám zajistíme komplexní služby. Poskytneme i outsourcing personalistiky, ale také výše zmíněný audit. Potřebujete ještě další důvod, proč si mezi mnoha účetními v Praze vybrat zrovna nás? Kromě toho navržené řešení přizpůsobíme i na míru vašim financím.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient