Co může umět moderní městský mobiliář?

Každá obec má trochu jinou kvalitu života. Ta však nesouvisí pouze s bezpečnostní na ulicích, vhodným či nevhodným životním prostředím nebo množstvím pracovních míst, ale rovněž i s mobiliářem. Zdá se to jako prkotina, ale i ten může hrát v životě obyčejných lidí důležitou roli.

Široké možnosti

Obce dnes mají, co se bohatosti mobiliáře týče, možnosti, co tu ještě donedávna nebyly. To je na jednu stranu dobře, jelikož je z čeho vybírat. Nicméně je potřeba vybírat moudře a nekupovat všechno, co je v nabídce.

I na takové drobnosti, jako jsou třeba odpadkové koše, záleží. Zvolit levné, nicméně nepříliš odolné, nebo raději objednat vysoce kvalitní produkt, ovšem za nemalé peníze? Důležitý je také design. Je jasné, že mobiliář by měl být hlavně praktický, ovšem zapomenout na vizuální kvality se rozhodně nevyplácí.

Občané bývají velice nevrlí, když do jejich obce přibydou prvky, které už na první pohled působí cizorodě.

Osvětlení

Každý městský mobiliář je tvořen celou řadou různých složek, které by se měly ideální doplňovat. Koše, lavičky, kašny a další standardní složky každé obce jsou samozřejmě velice důležité, nicméně hlavně ve večerních hodinách hraje prim osvětlení.

Lidé se totiž v hojném počtu pohybují po obcích i ve večerních hodinách. Světlo pro ně znamená nejen zlepšení orientace ve tmě, ale rovněž i pocit bezpečí. Nejsme kočky, abychom viděli beze světla. Strategicky umístěné lampy jsou tak velmi vítanými společnicemi.

Moderní technologie

Louče, případně plynové lampy již před nějakým tím pátkem vystřídaly elektrické lampy. Není však nutné spoléhat se pouze na modely, které energii čerpají. Díky společnosti LEDEOS už nejedno město disponuje i solárním veřejným osvětlením, jež je zcela nezávislé na jiných zdrojích energie, než jsou sluneční paprsky.

Vzhledem k tomu, že většinu času fungují pouze v úsporném režimu, nespotřebovávají energie zrovna mnoho. Naplno se rozjedou až ve chvíli, kdy někdo aktivuje jejich pohybové čidlo.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient