Podpory pro solárníky jsou nelegální

logo usvit

Brusel nám potvrdil: podpory pro solárníky jsou nelegální. Jde o 42 miliard ročně, první splátka už za 14 dní.

Už za dva týdny, tedy 15. února, má stát vyplatit první skoro čtyři miliardy korun solárním baronům. Je to první splátka z celkem 42 mld. Kč, které mají dostat letos. Tato výplata je však kvůli oficiálnímu stanovisku z Bruselu, které jsme dostali k dispozici, nelegální. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek ale postoj Bruselu ignoruje a zjevně chce nezákonně vyplácet 15 % z ceny elektřiny, kterou všichni platíme na složenkách. Nynější vedení ERÚ to nechtělo připustit, takže se ho vláda snaží ve prospěch solárních baronů zbavit.

„Informace od paní předsedkyně Vitáskové jsou šokující. Dnes budeme ve Sněmovně chtít tuto situaci vyřešit, a proto znovu navrhneme ve zrychleném režimu projednání naší technické novely, která zabrání tomu, aby se premiér a ministr Mládek snažili nesmyslně odvolat paní Vitáskovou a jejich kolegy. Navrhneme dnes několik bodů, které by měly tuto alarmující situaci objasnit,“ řekl na tiskové konferenci předseda klubu Marek Černoch.

Poslanec Martin Lank k tomu dodal: „Podle Bruselu je výplata peněz solárním baronům nelegální a každého z nás, včetně dětí a důchodců, chce tak stát okrást o 4500 korun. Je jasné, proč musí Alena Vitásková pryč z úřadu, protože stojí v cestě podvodu na české občany za 42 miliard korun ročně.“

Kontakt:

Jan Zilvar, tiskový mluvčí hnutí Úsvit – Národní koalice, tel.: 739 024 400

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient