Jak si zařídit ideální kuchyň?

Hodnotit jednotlivé místnosti z pohledu důležitosti je trochu ošemetné. Třeba když se vám chce na malou, asi pro vás v danou chvíli kuchyň příliš významná nebude.

Nicméně se vždy jedná o pokoj, který je pro správný chod domácnosti zcela zásadní. A proto by měl podle toho vypadat.

Kuchyně na míru je dobrá volba

Pro kuchyně je tím nejdůležitějším prvkem linka. Samozřejmě, že je možné tuto místnost vybavit již vyrobeným modelem, ovšem mnohem lepší jsou kuchyně na míru. Cenově jsou sice trochu náročnější, ale na druhou stranu získáte přesně to, co potřebujete. 

Než půjde kuchyně na zakázku do výroby, budete moci odsouhlasit každou poličku i každá dvířka. Pokud jste měli někdy sen realizovat se v bytové architektuře, tady máte možnost si ho splnit. 

Samozřejmě, že každý výrobce nejprve předloží vlastní návrh kuchyně. Ten však můžete společně přepracovat, případně zcela změnit. Vzhledem k tomu, že většinou opravdu nejde o kdovíjak levnou záležitost, dejte si čas na rozmyšlení a nejednejte zbrkle. 

Malování kuchyně

Jakmile budete mít v kuchyni linku, skříňky a veškeré nezbytnosti kompletně namontované, bude před vámi čekat ještě jeden úkol, a sice malování. Nová kuchyň rovná se nová malba. Pokud máte peníze na rozdávání, můžete to nechat udělat profíky, ale chcete-li ušetřit, pusťte se do toho sami.

Hlavní je vybrat správnou barvu. Doporučuje se použít teplejší pozitivní tóny, ve kterých se prý lépe pracuje. Když však zvolíte bílou klasiku, nic tím nezkazíte. Ideální je ovšem vybrat barvu, která je vodě odolná a stíratelná. Přeci jen při vaření unikají do ovzduší různé páry, které nejsou ke klasické malbě zrovna přátelské.

Když si budete barvou jistí, sundejte pomocí škrabek tu minulou, štětkou naneste na stěny penetraci a po jejím zaschnutí se dejte do malování. Když si trochu přivstanete, můžete mít večer hotovo.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient