Čtvrtá průmyslová revoluce změní tvář výrobních firem

Automatizace v průmyslu je horké téma, které se týká téměř poloviny obyvatel. Důvod je prostý – fenomén zvaný Průmysl 4.0 podle odhadů zasáhne kolem 40 % pracovních míst. Mnohé profese zaniknou, ale objeví se nové. Současný trend souvisí s digitalizací, automatizací ve výrobě a změnami na trhu práce. Koncept byl představen na veletrhu v Hannoveru v roce 2013 a hlavní myšlenka spočívá ve vzniku tzv. chytrých továren, jejichž podstatou budou kyberneticko-fyzikální systémy.

Pod pojmem Průmysl 4.0. se skrývá především digitalizace a průmyslová automatizace. Tedy procesy, které mají zefektivnit průmyslovou výrobu. Čtvrtá průmyslová revoluce již několik let výrazně mění charakter západoevropských výrobních firem a pozvolna prostupuje i do České republiky. Přestože je tzv. komplexní automatizace v praxi neuskutečnitelná, největším efektem Průmyslu 4.0 je snížení významu lidského faktoru.

Vývoj a výroba moderních komponentů probíhá i u nás

K předním českým specialistům na vývoj a výrobu průmyslové techniky patří odborníci ze společnosti A.P.O. – ELMOS v.o.s., která se v oboru pohybuje více než 25 let. Tým zkušených profesionálů pomáhá klientům z celého světa při specifikaci přístrojů, kompletaci měřících okruhů i při oživení technologie.

Portfolio českého výrobce zahrnuje široké spektrum přístrojů pro zobrazení, regulaci, monitorování a archivaci dat, panelové měřící přístroje, armatury, zdroje a převodníky, přístroje pro měření tlaku, teploty, hladiny, průtoku a tepla.

Dodávky na míru dle specifik podniků

A.P.O. – ELMOS nabízí komplexní služby, které nespočívají pouze v dodávce systémů, ale také v poradenství a technické podpoře, servisu a kalibraci. Obchodníci a technici se vždy snaží o optimální řešení dle specifických požadavků klienta.

Pokud vás měřící technika a související sortiment od českého vývojáře a výrobce zajímá, přečtěte si o něm více na www.apoelmos.cz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient