Obrana i doplněk

Možná právě hledáte účinný obranný prostředek, se kterým byste se nemuseli bát chodit po ulicích ani pozdě v noci. Kolikrát už jste viděli v televizních zprávách reportáž o tom, jak někoho přepadli a okradli, nebo nedej bože ještě zranili. Zatímco pro ženy jsou přirozenější obrané prostředky například pepřové spreje, mnoho mužů nedá dopustit na kapesní nůž. Samozřejmě s sebou nechcete nosit nic velkého, co by vám překáželo. Proto je právě pro vás vhodný malý, lehký a skládací nůž karambit.

Původ nožů karambit

Původ tohoto nože byste dohledali na Indonéském souostroví v Malajsii a Filipínách. Podobně jako známější švýcarské nože sloužil i tento jako kapesní nůž vesničanům již od 11. století. Není tedy nic neobvyklého, že ho tamní obyvatelé používají k běžné práci dodnes. Je to vlastně velmi multifunkční nůž, který se dá použít jak k řezání lan, otevírání balíků či loupání ovoce, tak i k účinné sebeobraně. Právě pro jeho malý rozměr a specifický zahnutý tvar si jej vybrali i armádní speciální jednotky. Díky zahnutí čepele totiž můžete útočníka velmi jednoduše a rychle zranit i nepříliš dobře mířeným pohybem. Velmi promyšlený je i jeho bezpečnostní prvek. Na konci rukojeti je malý kroužek na prst, který brání sklouznutí ruky na čepel. V současné době se nuž karambit stále používá také při filipínských bojových uměních, kde se nůž pro větší efekt obtáčí kolem malíčku.

Nože karambit v současnosti

Současné karambitové nože jsou navrhovány tak, aby splnily veškeré požadavky dnešních uživatelů, dají se tedy používat jak při práci na zahrádce, tak i při rybaření. V dnešní době si můžete vybrat z mnoha tvarů a velikosti. Výjimkou nejsou ani čepele s rozdílnou barevnou nebo povrchovou úpravou. Velký výběr karambitů naleznete na internetových stránkách www.karambitshop.cz. Vybrat si můžete od těch levnějších až po skutečně drahé profesionální kousky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient