Desetileté zelené projekty činí Zhejiang krásnějším

Desetileté zelené projekty činí Zhejiang krásnějším

Dne 15. srpna 2005 Xi Jinping, tehdejší generální tajemník výboru CPC Zhejiang, provedl inspekci vesnice Yucun v rámci města Tianhuangping v okrese Anji a města Huzhou na severu provincie. Během inspekční objížďky poznamenal: „V minulosti jsme řekli, že chceme čisté vody a zelené hory, a chtěli jsme zároveň hory zlata a stříbra. Popravdě, čisté vody a zelené hory jsou horami zlata a stříbra!“

Foto – http://photos.prnewswire.com/prnh/20160303/340059

Uběhla dekáda. Byla v této provincii splněna naděje, kterou ve své poznámce vyjádřil Xi?

„Vidíme rozsáhlá pásma hor, která nás obklopují, a bambusové lesy se rozprostírají jako moře. Při vstupu do Anji vnímáme zeleň všech forem a všude,“ okomentoval titulní zprávu na první stránce deníku People’s Daily, čínských nejpopulárnějších novin a jedněch z deseti nejlepších světových deníků dle hodnocení UNESCO. Zelené projekty v uplynulých deseti letech výrazně zvýšily informovanost veřejnosti o důležitosti ochrany životního prostředí v Zhejiang. Tyto projekty změnily celou provincii, od hor na západě až k pobřeží Východočínského moře, od nížin Hangzhou-Jiaxing-Huzhou na severu k řece Oujiang na jihu. Procestujte celou provincii Zhejiang a všude budete svědky poetické krásy pečlivě udržované přírody.

„Krásný Zhejiang“, propagační film natočený informačním úřadem lidové vlády provincie Zhejiang, je odpovědí na otázku, „jak nádherný Zhejiang ve skutečnosti je“. Natočení filmu zabralo více než rok. Zdůrazňuje fyzické změny probíhající v provincii během čtyř ročních období, představuje bohatou historii a kulturu provincie a ilustruje aktivity provincie během modernizace v uplynulých dekádách. Po představení místních vod film prezentuje provincii z pohledu vody: voda z nebe, vody lidského světa a vody řek a moří. Záběry zblízka, panoramatické pohledy a celá řada kinematografických technik jsou využívány k zobrazení krásy přírody této provincie, její historie, kultury a celkového rozvoje. Tento film vypráví přesvědčivý příběh o temperamentu a charakteru provincie, jejím kouzlu a duchu.

Udělejte si čas na shlédnutí tohoto filmu. Provede vás scénami s nádhernou přírodou, přiblíží vám historii a kulturu této provincie, umožní vám poznat ekonomickou prosperitu provincie, její největší turistické atrakce a místa historického a kulturního zájmu. Zhlédněte film a uvidíte, jak vypadá Zhejiang v našem srdci a duši.

Multimedia News Release (MNR) Link:

http://asianet.multimediarelease.com.au/bundles/7a929d9a-64f1-4bc7-b085-d1ebbc752ed1

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient