Vyhlášení cen za vzdělávání

Byli vyhlášeni vítězové Ceny Harolda W. McGrawa, Jr. za vzdělávání

Prestižní ocenění udělované od roku 1988 získali Anant Agarwal, Alberto Carvalho a Sakena Yacoobi

Dnes byli vyhlášeni vítězové Ceny Harolda W. McGrawa, Jr. 2016 udělované za inovaci, která se stala jednou z nejprestižnějších cen v oblasti vzdělávání od roku 1988. Cena je udělována jednotlivcům, kteří se výrazně přičinili ke zlepšení vzdělávání novými přístupy a jejichž výsledky dnes v praxi přinášejí své ovoce. Ocenění má formu odměny ve výši 50 000 USD a bronzové sošky.

Vítězové za rok 2016 jsou:

• Anant Agarwal, výkonný ředitel firmy edX a profesor MIT, získá Cenu v oblasti vyššího vzdělávání v USA. Je to významný průkopník v rozvoji hnutí Massive Open Online Course (MOOC), který umožnil vzdělávání milionům studentů na celém světe.

• Alberto M. Carvalho, vrchní inspektor školního okrsku Miami-Dade, získá Cenu K-12 v USA za své příkladné vedení při tvorbě standardů a zvyšovaní počtu student, kteří úspěšně dokončují školní docházku v komplikovaném městském okrese, který slouží jako skvělý model pro ostatní.

• Sakena Yacoobi, výkonná ředitelka Afgánského institutu vzdělávání obdrží Cenu v oblasti Mezinárodního vzdělávání za transformační vliv své práce na komunity v Afganistánu, zejména v oblasti vzdělávání dívek a žen, která je inspirací pro ostatní.

Slavnostní večeře a ceremoniál předávání cen se uskuteční během summitu ASU GSV Education Innovation Summit v San Diegu dne 19. dubna.

„Tito tři vítězové jsou úžasnými lídry v oblasti vzdělávání a budou inspirovat další generace studentů na celém světě,“ uvedl Harold (Terry) McGraw III, bývalý předseda a výkonný ředitel společností The McGraw-Hill. „Jsme hrdi na to, že se přidávají ke slavným osobnostem, které získaly Cenu McGrawa za vzdělávání.“

„Anant, Alberto a Sakena změnili život milionům studentů,“ poznamenal David Levin, prezident a výkonný ředitel společnosti McGraw-Hill Education. „Jejich úspěchy a inovace by měly být oslavovány a sdíleny s ostatními, kteří také chtějí dosáhnout změny.“

„Arizonská státní univerzita (ASU) je hrdým členem této společnosti, která oceňuje významné inovátory v oblasti vzdělávání,“ uvedl Dr. Michael Crow, prezident Arizonské státní univerzity. „Od zlepšení přístupu ke vzdělávání až po začlenění technologie do tříd se letošním vítězům podařilo zvládnout mnoho velkých výzev, které stojí před učiteli v různých částech světa. Každý z nich představuje příklad úspěchu, ze kterého se všichni můžeme učit.“

V tomto roce se cena výrazně změnila pod vlivem nové aliance mezi sítí McGraw-Hill Education a Arizonskou státní univerzitou. V tomto roce měla veřejnost poprvé možnost předložit nominace online na stránkách McGrawPrize.com. Nakonec bylo předloženo více než 200 veřejných nominací, které byly posuzovány spolu s ostatními osobnostmi navrženými skupinou odborníků, která byla k tomuto účelu sestavena.

Vítěze zvolili Terry McGraw, David Levin a Michael Crow ze seznamu tří finalistů v každé kategorii, kteří byli vybráni skupinou vážených porotců, včetně vítězů Ceny McGrawa z předchozích let.

V porotě byli zastoupeni:

(*označuje vítěze Ceny McGrawa z minulých let)

Vzdělávání K-12:

• Yvonne Chan* – zakladatelka a ředitelka vzdělávacího centra Vaughn Next Century

• Mark Edwards* – vrchní inspektor, Mooresville, školní okrsek NC

• Nancy Grasmick* – ředitelka, Institut Kennedy Kriegera; Presidential Scholar, Towson University

• Gerry House* – prezident, Institut pro úspěchy studentů

• Linda Roberts – národní konzultantka, vrchní poradkyně a ředitelka správní rady

Vyšší vzdělávání:

• Richard DeMillo – výkonný ředitel, Centrum pro univerzity 21. století, Georgia Tech

• Robert Feldman – proděkan, University of Massachusetts Amherst

• Freeman Hrabowski* – prezident, The University of Maryland, okres Baltimore

• Diana Natalicio* – prezidentka, The University of Texas at El Paso

• Jeff Selingo – autor, redaktor a přednášející

• Philip Uri Treisman – výkonný ředitel, Centrum Charles A. Dana, The University of Texas at Austin

Mezinárodní vzdělávání:

• Valeria Brabata – ředitelka pro Latinskou Ameriku a Karibik, Globální fond pro ženy

• Edward Byrne – prezident a ředitel, King’s College v Londýně

• Sir Malcolm Grant – předseda NHS England; kancléř, University of York

• Ian Jacobs – prezident a proděkan, University of New South Wales

• Mike Keppell – proděkan pro transformaci učení, Swinburne University of Technology

• David Noel Ramirez Padilla – rektor, Tecnologico de Monterrey

• Andreas Schleicher* – vedoucí Ředitelství pro vzdělávání a zručnost OECD

• Pramath Raj Sinha – zakladatel a správce, Ashoka University, Indie

Aktuální informace o Ocenění a novinky o vítězích z minulých let najdete na #McGrawPrize.

Přikládáme informace o třech vítězích tohoto ročníku:

Anant Agarwal, výkonný ředitel společnosti edX a profesor MIT, je vizionářem ve vzdělávání. Je hybnou silou rozvoje hnutí otevřeného online kurzu (Massive Open Online Course – MOOC) a jeho úsilí umožnilo vzdělávání doslova milionům studentů na celém světě. Je přesvědčeným demokratizátorem vzdělávání. S pomocí desítek partnerství společnost edX pod vedením Agarwala výrazně zvýšila přístupnost vzdělávání v mnohých zemích světa. Prezentaci Agarwala na konferenci TED najdetezde a o společnosti edX se dozvíte více na www.edx.org.

Alberto M. Carvalho byl jmenován Národním inspektorem roku 2014. V roce 2008 převzal čtvrtý největší školní okres v zemi – Miami-Dade. Carvalho vede tento veliký okres s nebývalým úspěchem, který byl již nazván „Miamským zázrakem“. Podařilo se mu zúžit propast mezi výsledky vzdělávání, výrazně zvýšil počet studentů, kteří úspěšně ukončili školní docházku, a navrátil okresu fiskální zdraví. Miami-Dade dnes nabízí nové programy pro svých 355 000 studentů, mezi jinými také nápad Carvalha s názvem iPrepAcademy, protože ví, že „jedna velikost nevyhovuje všem“. Carvalho si klade za cíl nejen dostat děti do škol, ale také najít řešení násilí v komunitách, které končí vyhasínáním mladých životů v Miami-Dade. Do USA přijel jako 17letý chlapec, který neuměl anglicky, a dnes je prvním členem rodiny Carvalho, který absolvoval střední školu. Řeč, kterou přednesl v Bílém domě, naleznete zde.

Sakena Yacoobi je výkonnou ředitelkou Afgánského institutu vzdělávání (AIL), který založila v roce 1995 v reakci na nedostatky v oblastech vzdělávání a zdravotnictví, které trápí afgánskou veřejnost po desetiletích válek a strádání. Od svého založení AIL přímo i nepřímo ovlivňuje životy více než 12 milionů obyvatel. Pod vedením Yacoobi se AIL dále rozvíjí jako inovativní organizace, která pracuje přímo s občany v rámci komunit. Je také spoluzakladatelkou a viceprezidentkou organizace Creating Hope International (CHI) a v Afganistánu vytvořila také soukromá zařízení: čtyři školy, nemocnici a rozhlasovou stanici. Prezentaci Yaacobi na konferenci TED naleznetezde.

O instituci McGraw-Hill Education

McGraw-Hill Education je vědecko-vzdělávací instituce, která poskytuje výukové programy šité na míru, které pomáhají studentům, učitelům a profesorům dosahovat lepších výsledků. McGraw-Hill Education má své pobočky v Severní Americe, Indii, Číně, Evropě, na Středním východě a v Jižní Americe a svá řešení nabízí v téměř 60 jazycích. Více informací najdete na stránkách mheducation.com nebo na Facebookuči Twitteru.

O Arizonské státní univerzitě

Arizonská státní univerzita vyvinula nový model americké výzkumné univerzity, čímž vznikla instituce zaměřená na výjimečnost, přístupnost a dopad. Arizonská státní univerzita měří své úspěchy podle těch, které přijme, ne podle těch, které vyloučí. Její výzkum je přínosem pro veřejnost, protože cítí zodpovědnost za ekonomickou, sociální a kulturní vitalitu komunit, které ji obklopují. Pod vedením svého prezidenta Dr. Michaela Crowa se tato univerzita stala jednou z nejprogresivnějších institucí na světě. Více informací o této přední instituci najdete zde.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient