Dobrý factoring zajistí firmě okamžité peníze

Trápí vás pozdní splácení faktur? Čekají odběratelé se zaplacením vždy do nejzazšího možného termínu? Nebo si dokonce vyžadují faktury s prodlouženou splatností? Nejste v tom sami. V některých odvětvích (stavebnictví, automobilový průmysl, …) je to naprosto běžné. Firmy pak mají většinu kapitálu v pohledávkách a nemají z čeho platit své výdaje.stapler-1016310_960_720

Řešením takových situací je factoring (česky psáno také faktoring). Do hry jako prostředník vstoupí factoringová společnost, na niž je přeneseno dlouhé čekání na splacení částky. Factoringová společnost odkoupí pohledávku a okamžitě (za dobrých podmínek ještě ten samý den) proplatí až 95 % z ní. Firma tak získá peníze, na které by jinak musela čekat třeba dva měsíce, okamžitě a může s nimi hned nakládat dle svého uvážení. Až odběratel zaplatí fakturu, faktoringová společnost doplatí firmě zbytek snížený o provizi.

Faktoring má mnoho tváří

Jakou formu si zvolíte, závisí jen na vás. Například u bezregresního factoringu na sebe přebírá factoringová firma riziko nesplacení. Riziko je dále přeneseno na pojišťovnu, a tak bývá tato forma často nazývána factoring s pojištěním. Určitě stojí za zvážení, pokud se vám už stalo, že nespolehlivý odběratel vůbec nechtěl zaplatit.

calculator-820330_960_720Pro větší firmy je zase dobrou možností tzv. skrytý faktoring. Za běžných okolností je odběratel informován o tom, že pohledávka byla postoupena factoringové společnosti, ale lze to udělat i jinak. Obzvlášť u velkých firem, kde by to působilo neprofesionálně, je možné to udržet v tajnosti.

Nejlepší factoring pro vás

Hledat ho na vlastní pěst je boj na dlouhou trať, a tak to nechte raději na kvalifikovanějších odbornících. Společnost ARFIN s.r.o. má více než 13leté zkušenosti s factoringem a je schopná najít řešení pro každou firmu. Velkým klientům udělá výběrové řízení na factoringové financování, menším a středním firmám dohodne podmínky, které by jinak nedostaly. Na rozdíl od většiny společností jsou schopni zajistit i ad-hoc financování jedné velké faktury, což u běžného faktoringu není možné. Podívejte se na www.factoring.eu, a nechte si najít řešení přímo pro vás.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient