Dolaďte ubrus k vašemu interiéru

Nová doba poněkud proměnila naše kuchyně a na chvíli jsme upustili od ubrusů. Avšak je to právě ubrus, který našemu stolování dává styl. Stejně tak jako naší jídelně či kuchyni. Je navíc praktický, protože je sice pěkné, že jsme vsadili na nádherný designový stůl. Pokud ale není dostatečně odolným, lehce jej poškodí vlhká sklenička, jídlo, které více barví, nebo děti svým neopatrným zacházením. Co s tím? Opět se vraťte k ubrusům, k těm, které budou barevně ladit s vaším interiérem a současně ochrání váš stůl.

Jak vybrat ubrus po designové stránce?

Ideální bývají jednobarevné ubrusy, které ladí k interiéru. Na ubrusu nemusí být stejná modrá jako na sedací soupravě ve spojeném obytném prostoru. Dokonce ani ten odstín modré, který máte na svých talířích. Určitě je však skvělé, když s jinde v interiéru používanou barvou ladí tón v tónu. Co to přesně znamená? V tomto případě jde o modrou, která je jen o něco málo světlejší nebo tmavší. Neodbíhá k jinému odstínu ani k jiné barvě.

Volit lze i kontrast – jemný (růžový interiér, fialový ubrus + další doplňky) i silný (zelený interiér, červený ubrus + doplňky). S odstíny si lze hrát i přímo na vašem stole. Na obdélníkový stůl dáte obdélníkový ubrus v tmavě modré barvě. Na něj pak na kříž čtvercový ve světlejším odstínu modré (opět ideálně tón v tónu). Takto lze dokonce na jednobarevný základ přidávat různé vzorované ubrousky či prostírky. Ať již sezónně tematické, nebo prostě takové, jež se vám líbí.

Hledáte ubrus, který je bezúdržbový?

Zapomeňte na voskovaná plátna, jaká používaly naše prababičky. Jsou příliš tvrdá a rovněž do moderního interiéru dost nevzhledná. Moderním hitem jsou téměř zcela bezúdržbové teflonové ubrusy.

Teflonové ubrusy jsou na pohled k nerozeznání od klasických ubrusů. Pokud je správně udržujete, nepropouští vodu, čímž chrání stůl. Současně se ale nešpiní, protože z teflonové vrstvy snadno setřete cokoliv. Dokonce i rajskou, která je na bavlněném ubrusu prevítem, jenž se při praní hned tak nevzdává a bez odstraňovače skvrn se pokusí být trvale součástí tkaniny, na které skončila.

Ubrusy s teflonovou úpravou lze tedy udržovat pouhým utřením vlhkým hadříkem. Přes ubrus neproteče ani vylitý nápoj. Aby si teflonové ubrusy zachovaly své unikátní vlastnosti, je zapotřebí je správně udržovat. Perou se zřídka, není to potřebné. Pokud ano, perte je na 40 °C a nepoužívejte žádné chemické přípravky pro odstranění skvrn. Pak ubrus vyvěste. Rozhodně jej nesušte v sušičce. Po uschnutí je nutné ještě ubrus žehlit. Tato fáze je extrémně důležitou, protože právě žehlení na 150 °C obnovuje vlastnosti teflonové vrstvy. Pozor ale, nenahrazujte žehličku mandlem. Kvalitní ubrusy, včetně teflonových ubrusů v mnoha barvách, nabízí e-shop VESARDI.cz.

1 názor na “Dolaďte ubrus k vašemu interiéru”

  1. whitemole@seznam.cz

    Ubrusy, prostírání, přehozy apod. dělají v bytě strašně moc. Samozřejmě s dětmi u stolu to vždycky není jen o dokonalém designu. Mirka

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient