Chcete podnikat v profi 3D tisku? Do startu vám mohou pomoci také evropské dotační programy

3D tiskárny už dnes nejsou ničím neobvyklým. Najdete je v každé větší vzdělávací instituci i v mnohých firmách. Ty nejlevnější pořídíte dokonce i kolem šesti tisíc korun. Samozřejmě je nelze srovnávat s 3D tiskárnami, které používají profesionálové.

Domácí 3D tiskárny jsou hezké, abyste si osahali princip a na vlastní oči viděli, jak vlastně 3D tisk funguje. Většinou jsou ale velmi malé, takže na nich nezhotovíte žádné velké modely, umí tisknout například jen s jedním typem materiálu a celkově s nimi nemůžete vymýšlet takové psí kusy jako s tiskárnami profesionálními.

Od realizace nejšílenějších nápadů tady jsou profesionální 3D tiskárny

3D tisk je tedy dostupný i soukromým osobám, ale pokud budete potřebovat vytisknout něco speciálního či velkého, pravděpodobně se obrátíte na profesionály. Je to tak i s běžným tiskem. Černobílou smlouvu si vytisknete doma, ale když potřebujete vytisknout plakát o formátu A3 nebo zhotovit knihu z fotografií, půjdete za specialisty.

Od realizace vašich šílených i méně šílených nápadů je tady například firma 3Dees, která nabízí nejen 3D tisk, ale také 3D skenování či 3D modelování. Kromě zhotovení zakázek však nabízí i možnost koupit si profesionální tiskárnu, nebo si ji pronajmout.

Využijte 3D tisk i ve vaší výrobě

3D tiskárny ušetří spoustu času zejména firmám, které vyrábí nejrůznější díly, případně prototypy. Pro obory, ve kterých se díly vyrábí z plastu, je 3D tisk velmi zajímavou alternativou. I tam, kde je finálním materiálem například kov, se může hodit vytisknout si prototyp na 3D tiskárně. Ocení ji také firmy, které sice obvykle vyrábějí plastové díly ve velkém, ale občas mají menší zakázku a vyrábět na těch pár kusů formu by se jim nevyplatilo.

Všem českým firmám, které se 3D tisku nebojí a chtěly by ho využít ve svůj prospěch, podává pomocnou ruku 3Dees. Tato firma totiž 3D tiskárny prodává a pronajímá. Ne ty levné za sedm tisíc, které si může koupit kdokoliv. Dodává profesionální a výkonné tiskárny od společnosti HP.

Tiskárna není levná záležitost, ale investovaná částka se vrátí

Kolik stojí tiskárna? Ceny jsou zasílány až na vyžádání. Malé částky to opravdu nejsou, na druhou stranu kupujete pomocníka, který vám ušetří spoustu času i práce. Firma 3Dees kromě toho pomáhá s vyřízením evropských dotací či leasingů. Hlavně vám ale poradí, jakou tiskárnu pro vaše potřeby vybrat. Je rozdíl, zda hledáte řešení pro sériovou výrobu, nebo chcete koupit 3D tiskárnu na výrobu prototypů.

Díky 3Dees je i rekvalifikace pracovníků, kteří budou 3D tiskárnu obsluhovat, hračkou. Nabízí totiž dvoudenní kurzy, v nichž zájemce seznámí s aktuálními technologiemi, 3D návrhem i skenováním. Na školení chodí designéři, konstruktéři, pracovníci výzkumu a vývoje i projektoví manažeři. Vzdělávat se je důležité a v 3D tisku je budoucnost.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient