Trápí vás nadváha? Proteinová dieta může být řešením, přečtete si recenzi

V současnosti žije populace rozvinutých států světa v blahobytu, o jakém se předchozím generacím ani nesnilo. Avšak to s sebou kromě mnoha kladů přináší i některé problémy. Mezi ty opravdu palčivé patří vzrůstající procento lidí trpících obezitou. Právě ta je přitom příčinou vzniku celé řady zdravotních komplikací, jež mohou mít i fatální následky. A navíc s se s ní často pojí psychické problémy, komplexy méněcennosti a sociální vyloučení.

Chcete být zdravá a žádoucí? Sledujte své tělo a řešte problémy s váhou

Zejména ženy vnímají nadbytečné kilogramy i jako estetický problém. A právě touha po přitažlivějším zevnějšku je často hnacím motorem, který jim dodává vůli k boji s nadváhou. Ta je navíc často předzvěstí nebezpečné obezity, proto je žádoucí začít na sobě pracovat hned, když hodnota BMI překročí rozmezí stanovující normální váhu. Fyzická aktivita je samozřejmě ideální, ani pravidelné sportování však nemusí k dosažení kýžené změny stačit. Došlo-li k výraznému snížení rychlosti metabolismu, bez jeho opětovného nastartování se pravděpodobně převratného posunu jen tak nedočkáte. Pokud ovšem výrazně neupravíte své stravovací návyky. Přitom však rozhodně není moudré hladovět.

Přísné diety a hladovky nefungují. Účinným řešením je keto dieta

Většina žen zkouší shodit opakovaně. Pokud i u vás již několik neúspěšných pokusů o redukci váhy proběhlo, znáte takzvaný jojo efekt na vlastní kůži. K němu vede většina redukčních diet zaměřených na výrazné snížení přijatých kalorií. Je to proto, že se lidské tělo ve chvíli, kdy je omezen příjem živin, začne připravovat na období nedostatku. Metabolismus se zpomalí a organismus se snaží nabrat dostatečné zásoby tuku. Pokud mu v danou chvíli nedopřáváte k jejich vytváření dostatek potravy, pustí se do hromadění zásob ve chvíli, kdy zajásáte nad váhovým úbytkem a dopřejete si první dobrý oběd. Řešením, které přináší dlouhodobé výsledky, tedy není strádání, ale způsob stravování, který přiměje organismus k harmonizaci procesů. Takovým je tzv. proteinová dieta, známější jako keto dieta.

Jak keto dieta funguje?

Keto dieta je založena na omezení příjmu sacharidů na naprosté minimum. Po několika málo dnech se navodí ketóza, při níž jsou spalovány tuky, aniž by docházelo k nežádoucímu úbytku svalové hmoty. Sacharidy totiž sice poskytují energii, jejich přebytky se ale ukládají právě ve formě tuku. A nebudete-li je konzumovat, bude potřebná energie získávána právě z něj. Nemusíte se bát únavy, která je nežádoucím projevem drtivé většiny diet. Stále budete schopna podávat obvyklý výkon, přitom však uvidíte opravdové výsledky. A navíc budete svěží, spokojená, pravděpodobně se i znatelně zlepší stav vaší pleti. 

Náš tip: Nejste si jisti? Přečtěte si recenzi na KetoMix na serveru ECOBLOG.cz

Možná si říkáte, že nemáte dostatek času na studium vhodných stravovacích návyků a složité plánování jídelníčku. Naštěstí nemusíte být na všechno sama. O dodržení pravidel, která keto dieta obnáší, se za vás postará KetoMix. Zahrnuje celkem tři fáze. Během první dochází k nastartování procesu ketózy. Trvá týden zhruba týden a může být náročnější, ale jakmile si na nový režim zvyknete, budete se cítit lépe než dříve. Ketomix zahrnuje jak kokteily, tak i hotová jídla, která jednoduše a rychle připraví i nezkušené kuchařky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient