Dovolená v Bulharsku: Primorsko – oblíbený cíl českých turistů

Bulharsko patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím Čechů, prakticky hned po Chorvatsku. Díky nízkým cenám zájezdů a také tamním podmínkám se i letos na pobřeží Černého moře vypraví mnozí z vás. Jedním z nejpopulárnějších míst je oblast Primorska.

Písečné pláže lemují celé pobřeží kolem Primorska

Primorsko je malým městečkem, které se nachází na jihovýchodě země, několik desítek kilometrů od letoviska Burgas. Jeho kouzlo spočívá zejména v tom, že zde najdete krásné písečné pláže. Během sezony jsou pečlivě upravované tak, abyste měli po dobu pobytu veškerý potřebný komfort.

Oblast láká i na přírodní zajímavosti a historické památky

Oblast Primorska však nestojí za to navštívit jen kvůli zmíněným plážím. I samotné město a jeho okolí mají co nabídnout. Milovníci historie jistě neopomenou zajet do archeologické lokality Beglik Taš, která pochází z období, kdy zde žili Thrákové.

Z přírodních zajímavostí lze vyzdvihnout přírodní rezervaci Perla, kde se vyskytuje fauna a flora tolik typická pro oblast černomořského pobřeží.

Komfort je srovnatelný se Západem

Dovolená v Bulharsku je samozřejmě hlavně o odpočinku a zábavě. V posledních zhruba 30 letech tu dochází k výstavbě mnoha hotelů a
penzionů, díky čemuž se zvýšila ubytovací kapacita a komfort pro turisty.

Přímo ve městě i jeho okolních vesničkách nechybí občerstvení, restaurace a obchůdky s nejrůznějšími suvenýry. Dostatek zábavy pro dospělé i děti pak obstarává například tamní aquapark. Patří k vůbec nejluxusnějším v celém Bulharsku.

Pokud se rozhodnete pro delší celodenní výlet, můžete zajet do nedalekého Burgasu či opačným směrem do Turecka, které od Primorska není tak daleko.

Zájezdy do Bulharska a ubytování v hotelech najdete na portále NewTravel.cz, který srovnává nabídky jednotlivých tuzemských cestovních kanceláří.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient