Dražby nemovitostí v exekuci jsou příležitost pořídit bydlení levně

Sníte o vlastním domě, ale když vidíte ty ceny, jste přesvědčeni, že budete muset do smrti zůstat v pronajatém bytě? Možná by přece jenom mohla existovat jedna cesta. Jsou jí dražby nemovitostí v exekuci.

Pro většinu lidí zní slovo exekuce děsivě a nechtějí s ní mít nic společného. Skutečnost je však jiná. Pokud to nejste vy, na koho je exekuce uvalena, jde o unikátní příležitost. V rámci dražby nemovitostí v exekuci můžete získat krásné bydlení za 2/3 obvyklé ceny. Někdy i levněji, když se nepodaří nemovitost vydražit v prvním kole.

Jak probíhá taková dražba?

V první řadě byste si měli prostudovat nabídku vybraného exekutorského úřadu. Veřejné a online dražby domů v exekuci pořádá například Exekutorský úřad Ostrava. Nabízí domy, garáže, pozemky i další nemovitosti z celé republiky, takže se Ostravou nenechte zmást. Kromě toho velká řada dražeb probíhá online, proto ani nemusíte osobně chodit do ostravské dražební síně.

Pokud se vám nějaká nemovitost zalíbí, nejdříve je třeba vytvořit si v online systému účet a ověřit svou totožnost přes CzechPOINT. Následně je třeba složit dražební jistinu (posílá se na účet), která vám bude vrácena, jestliže nemovitost nevydražíte. A jak probíhá dražba nemovitosti? Tak, jak znáte z filmů. Vyhrává ten, kdo dá nejvyšší nabídku. Přihazujete z pohodlí svého domova přes internet.

Je nákup nemovitosti v exekuci bezpečný?

Ano. Dražby a exekuce nemovitostí mají zadluženým lidem pomoci splatit dluhy. Častokrát cena nemovitosti nepokryje celou dlužnou částku, ale to opravdu není vaše starost. Nepřenáší se na vás žádné dluhy, jakmile dům vydražíte, je váš, nic dalšího už neplatíte, cena je konečná.

Dražba nemovitostí v exekuci je rozhodně dobrá příležitost pořídit bydlení za vhodnou cenu. Moc Čechů tuto možnost nevyužívá, takže je možné, že získat dům snů nebude až takový problém. Přesto ale doporučujeme si jasně stanovit, jaké jsou vaše finanční možnosti, ať v zápalu boje nenabídnete vyšší částku, než si můžete dovolit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient