Dvojhmota v háji? Je levnější a lepší řešení!

Dvojhmota v háji? Je levnější a lepší řešení!

Dvouhmotový setrvačník poskytuje větší komfort jízdy díky menším otřesům pohonu a nižší spotřebě paliva a při včasné instalaci může navíc ušetřit drahé opravy.Dvojhmota-v-haji-Je-levnejsi-a-lepsi-reseni[1]

Naklápěcí ložiska, které dvouhmotový setrvačník obsahuje, se mohou bohužel často poškodit a pak nejenže neplní svou funkci, ale každé sešlápnutí a puštění pedálu plynu vydává nepříjemný zvuk. Navíc špatná „dvouhmota“ může způsobit poškození rychlostní skříně. Slabým prvkem je také ložisko na spoji se zadní nápravou, na kterém se mohou objevit mezery a které nefiguruje v klasickém řešení s litým setrvačníkem.

Navíc špatná „dvouhmota“ nezhorší jen komfort jízdy, ale může způsobit poškození rychlostní skříně.

Víceúčelová souprava K4P, patentovaná firmou Valeo, je cenovým konkurentem dvouhmotového setrvačníku. Ale to není všechno – díky vynalézavosti inženýrů firmy Valeo, kteří se neustále snaží přicházet s lepšími řešeními pro přední automobilky, plní souprava K4P dokonale funkci dvouhmotového setrvačníku a zároveň vykazuje mnohem vyšší trvanlivost.

Pokud využijete soupravu K4P, spotřeba paliva zůstane stejná jako u „dvouhmoty” (není potřeba zvyšovat otáčky u volnoběhu) a otřesy pohonné jednotky se zvýší jen minimálně. Tlumiče otřesů zabudované ve spojkové lamele K4P mají tak vysokou trvanlivost, že je nemusíte měnit dříve, než dojde k přirozenému opotřebení materiálu spojkové lamely.

Proto jsou soupravy Valeo K4P, přizpůsobené konkrétním modelům aut a pro různé druhy motoru, ideálním řešením pro několik let staré i starší modely, u nichž se předpokládá vysoký nájezd. Na rozdíl od dvouhmotového setrvačníku není souprava K4P ovlivněná stylem jízdy řidiče. Stačí ji namontovat a můžete jezdit naplno.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient