ESPA Stock Biotec je nejlepším akciovým fond

Fond ESPA Stock Biotec je nejlepším akciovým fondem za rok 2015

  • Fond zhodnotil v minulém roce investorům jejich peníze o 21,59 %
  • ESPA Stock Biotec investuje do nejvýznamnějších biotechnologických společností

Finančním produktem roku 2015 v kategorii akciových fondů se stal ESPA Stock Biotec. Fond z dílny Erste Sparinvest zvítězil v soutěži „Finparáda.cz – Finanční produkt roku 2015“.  V minulém roce zhodnotil investorům jejich peníze o 21,59 %, při pravidelné investici dosáhlo roční zhodnocení dokonce 36,44 %.

„Velmi si vážíme tohoto ocenění, na kterém se velkou měrou podílela i expertíza pražského akciového týmu. V konkurenci globálních akciových fondů jde o velký úspěch a potvrzení kvality naší práce, stejně tak to však vnímáme jako závazek vůči klientům i směrem do budoucna,“ řekl Martin Řezáč, ředitel Erste Asset Management GmbH, pobočka Česká republika.

Investice fondu ESPA Stock Biotec směřují do nejvýznamnějších biotechnologických společností především v USA. V minulém roce do fondu, který je primárně určený pro zkušenější investory, klienti investovali 754 milionů korun. Fond je vhodný pro dlouhodobé investice, jelikož se jedná o akciový fond s většími výkyvy hodnoty podle aktuální situace na kapitálových trzích.

Soutěž Finparada.cz – Finanční produkt roku 2015 pořádá analytická společnost Scott & Rose, spol. s.r.o., provozovatel finančního portálu Finparada.cz

Další informace o fondu ESPA Stock Biotech můžete najít zde.

 

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Klára Zelenková
Tisková mluvčí ČS

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient