ÚSPĚŠNÉ FIRMY ZOPAKOVALY VÍTĚZSTVÍ V ŽEBŘÍČKU ŠTIKY ČESKÉHO BYZNYSU

Absolutní vítězové třináctého ročníku prestižního ekonomického žebříčku Štiky českého byznysu zopakovali svůj úspěch z minulých let. Na stupni vítězů se sešel strojírenský gigant Benteler Maschinenbau CZ s.r.o., který je celorepublikovým vítězem, s prodejcem cyklistického a dalšího sportovního vybavení Aspire Sports s.r.o., kterému porota udělila titul Česká štika. Žebříček Štiky českého byznysu založila společnost Coface Czech počátkem roku 2005, aby identifikoval rostoucí české podniky s dobrými výsledky hospodaření a dobrou úrovní likvidity a finanční stability.

Mezi vítězi najdeme jak několikaleté „stálice“, tak nové dynamické firmy, které se probojovaly do čela žebříčku v jednotlivých krajích. Letošní vítěz patří pro všechny příznivce Štik již k známým jménům. Společnost Benteler Maschinenbau CZ s.r.o. z Libereckého kraje se stala krajským i celorepublikovým vítězem, čímž navázala na svůj předloňský úspěch. „Samozřejmě jsme to nečekali. První místo ve Štikách českého byznysu vnímáme jako veřejné ocenění práce celého našeho týmu, a to nejen v čistě ekonomické rovině, ale i ve smyslu společenské odpovědnosti a férového byznysu,“ říká o svém vítězství Radovan Kout, jednatel společnosti.

Také s vítězem Ceny poroty Česká štika, kterým je jihomoravská společnost Aspire Sports, se již setkáváme potřetí. „Třetí místo v roce 2014 pro nás bylo velkým překvapením, nic takového jsme nečekali. Loňské vítězství v Jihomoravském kraji až takové překvapení nebylo. Vzhledem k tomu, jaký kvalitativní pokrok jsme meziročně udělali, letos nejsme překvapeni,“ komentuje vítězství své společnosti Igor Doležal, výkonný ředitel Aspire Sports.

Princip výběru firem do žebříčku roku 2016 shrnuje Ing. Pavel Schweiner, Managing Director úvěrové pojišťovny COFACE, která je zakladatelem žebříčku: „Štiky českého byznysu vznikly jako žebříček nejdynamičtěji se rozvíjejících společností v České republice. Jako úvěrová pojišťovna hodnotíme finanční zdraví společností, za které pak přebíráme riziko neplacení ve prospěch jejich dodavatelů. Vycházíme tedy výhradně z ekonomických dat a jejich vývoje v časové řadě. S tím ruku v ruce vznikla myšlenka zvýraznit úspěšné firmy a je naší srdeční záležitostí tento prestižní ekonomický žebříček dále rozvíjet. Štikám se v roce 2015 dařilo výborně, kdy kumulativní index narostl oproti předchozímu roku o 15 %.“

„Dravé podniky musí rychle komunikovat, klást důraz na efektivitu a šetřit čas, kde se dá. K tomu potřebují spolehlivé partnery v telekomunikacích. Proto se snažíme našim podnikovým zákazníkům vycházet vstříc a co nejvíce jim usnadňovat denní procesy. Nabízíme výhodné tarify, rozšiřujeme pokrytí nejrychlejší sítí LTE, přinášíme možnost spravovat služby prostřednictvím samoobsluhy OneNet a komunikaci s našimi pobočkami nyní vyřeší naši zákazníci pouze prostřednictvím LiveShopu na internetu. Vodafone podporuje dobré nápady, podnikatele a úspěšné podniky už řadu let, a proto jsme rádi, že se můžeme podílet na takovém úspěšném projektu, jako jsou Štiky českého byznysu,“ říká Renata Pazourková, National Sales Manager, One Business Sales, Vodafone.

„Českým podnikům se daří, rostou jim zakázky a pro stále více firem je těžší najít a udržet zaměstnance než zákazníky. Nezaměstnanost je rekordně nízká, mzdy naopak vysoké a často ani jejich navýšení nepomáhá. Firmy si často berou na pomoc moderní datové analytické nástroje, díky nimž dokážou správně vyhodnotit personální situaci a potřeby firmy a zaměstnance lépe hodnotit a motivovat. Průzkum PwC ukázal, že polovina českých společností hledá aktivně způsoby, kde by mohly nahradit lidi technologiemi,“ vysvětluje Peter Chrenko, partner PwC ČR.

„Velmi nás těší, že jsme dlouholetým partnerem projektu Štiky českého byznysu. Moc dobře totiž víme, jak je důležitá kontinuální podpora, která dodává jistotu, stabilitu a klid mysli. Jsem přesvědčen, že v ekonomice by nebylo úspěchů bez ambicí a podnikatelských talentů soustředěných v malých a středních firmách. Právě ty jsou motorem inovací a hlavním tvůrcem nových pracovních míst. Pouze na jejich síle a rozvoji zdravé ekonomiky stojí. Chtěli bychom proto prostřednictvím této soutěže ocenit práci nejúspěšnějších z nich,“ vysvětluje partnerství v žebříčku vicepresident Enterprise Investors, Ivan Jakúbek.

Důvod zapojení uvádí také Monika Christová, Marketing Director BH Securities:„Projekt Štik nás velmi oslovil už v minulém roce, kdy jsme do něj vstoupili poprvé. Tehdy jsme seznali, že organizace a řízení tohoto fantastického projektu je něco jedinečného na naše poměry. Žebříček si získal na oblíbenosti zejména díky řídícím představitelům, kteří dávají možnost osobně se poznat s majiteli úspěšných firem. Osobní úspěchy a příběhy představitelů společností, které se projektu účastní, jsou velmi inspirující a mohou nám všem ukázat cestu, jak posouvat naše cíle ještě výše. Všem výhercům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v nadcházejícím období.“

„Naší celosvětovou strategií je podporovat rozvoj a inovace, za posledních 10 let jsme ztrojnásobili investice do výzkumu a vývoje. Jsme připraveni podpořit a nabídnout spolupráci, naše zkušenosti a znalosti firmám, které se letos umístily v žebříčku Štik českého byznysu. S některými z nich už dlouhodobě spolupracujeme,“doplňuje Jaroslav Žlábek, generální ředitel Schneider Electric.

Co na závěr říká pořadatelka Štik českého byznysu Helena Kohoutová?: „Je jasné, že moderní technologie, nové přístupy a inovace posouvají úspěch podnikatelů a korporací kupředu. Efektivita a nové možnosti komunikace je pojítkem letošních akcí a vrcholem je závěrečný večer, který proběhnul v prostorách budovy Microsoft s možností si prohlédnout nejmodernější kanceláře v České republice vytvořené pro práci v digitálním věku.“

Přehled výsledků 13. ročníku ekonomického žebříčku Štiky českého byznysu:

CELOREPUBLIKOVÝ VÍTĚZ

Benteler Maschinenbau CZ s.r.o.

ČESKÁ ŠTIKA zvláštní cena poroty

Aspire Sports, s. r. o.

KRAJSKÉ VÝSLEDKY:

JIHOČESKÝ KRAJ

1. VISCOFAN CZ s.r.o.

2. CRAVT s.r.o.

3. AGRA GROUP a.s.

JIHOMORAVSKÝ KRAJ

1. BIBUS s.r.o.

2. ASPIRE SPORTS, s.r.o.

3. ALLIED GROCERS s.r.o.

KARLOVARSKÝ KRAJ

1. BÖHM – PLAST, spol. s r.o.

2. EUTIT

3. MOSER, a.s.

KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ

1. KARSIT LISOVNY s.r.o.

2. HAUK s.r.o.

3. Sonepar Česka republika spol. s r.o.

LIBERECKÝ KRAJ

1. Benteler Maschinenbau CZ s.r.o.

2. Fehrer Bohemia s.r.o.

3. HOKAMI CZ, s.r.o.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

1. Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

2. ITT Holdings Czech Republic s.r.o.

3. Semperflex Optimit s.r.o.

OLOMOUCKÝ KRAJ

1. Roll4You, s.r.o.

2. KEMIFLOC a.s.

3. OP papírna, s.r.o.

PARDUBICKÝ KRAJ

1. Stäubli Systems, s.r.o.

2. ELECTROPOLI-GALVIA, s.r.o.

3. ECOS Choceň s.r.o.

PLZEŇSKÝ KRAJ

1. KDK Automotive Czech s.r.o.

2. ŠKODA ELECTRIC a.s.

3. G – Team a.s.

KRAJ PRAHA

1. ELEKTROTRANS a.s.

2. Biesterfeld Silcom s.r.o.

3. cargo-partner ČR s.r.o.

STŘEDOČESKÝ KRAJ

1. EUROSUN a.s.

2. Mosolf Automobillogistik s.r.o.

3. DACHSER Czech Republic a.s.

ÚSTECKÝ KRAJ 2016

1. SANDVIK CHOMUTOV PRECISION TUBES spol. s r.o.

2. Czech Coal POWER s.r.o.

3. L U K R A M s.r.o.

KRAJ VYSOČINA 2016

1. EKOL s.r.o.

2. Automotive Lighting s.r.o.

3. ALTREVA spol. s r.o.

ZLÍNSKÝ KRAJ 2016

1. DURA-LINE CT, s.r.o.

2. KOMA MODULAR s.r.o.

3. Austin Detonator

O EKONOMICKÉM ŽEBŘÍČKU:

Žebříček Štik českého byznysu zdůrazňuje pouze čistě ekonomické výsledky firem a kombinuje pohled růstový s pohledem finanční stability, a vytváří tudíž prostředí pro objektivní srovnání úspěchů firem napříč odvětvími. Hodnocené období zahrnuje poslední tři roky (aktuálně tedy období let 2013-2015), přičemž jednotlivé roky mají rozdílnou váhu: nejaktuálnější rok má váhu nejvyšší. Obrat musí být vyšší než 10 milionů eur ročně v posledním hodnoceném roce. Z hodnocení vyřazujeme firmy, na něž je aktuálně podán návrh na insolvenci a takové, u kterých jsme zjistili problémy se solventností. V ekonomickém žebříčku také nejsou hodnoceny firmy s některými specifickými formami podnikání (finanční společnosti, zbrojovky a firmy zabývající se výrobou a distribucí paliv, sázkové kanceláře a firmy zabývající se hazardem). Samotná velikost společnosti nehraje v hodnocení žádnou roli.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient