Festival Na kopečku 2016

Poslední srpnovou neděli si řada obyvatel Mladoboleslavska spojuje s možností strávit příjemné a mnohdy objevné odpoledne v Psychiatrické nemocnici Kosmonosy. Ne v roli pacienta, nýbrž jako návštěvník Festivalu Na kopečku. Benefiční hudebně-divadelní festival, který nemocnice letos již potřinácté pořádá, klade důraz na prolínání „mezi světy“ na obou stranách pomyslné hranice, jíž v našich myslích často tvoří brána nemocnice, symbol mezi zdravím a nemocí.Festival Na kopečku 2016

Festival Na kopečku je přehlídkou hudebních skupin, divadelních sdružení, šermířských a tanečních vystoupení, který podporuje účast především regionálních interpretů, ale pravidelně hostí i zvučná jména.

Určitě vás zaujme všeobecně sdílená pohodová atmosféra, za níž snad stojí i vědomí toho, že prostřednictvím zakoupení vstupenky přispívá každý na dobrou věc. Vybrané finanční prostředky totiž putují vždy na zlepšení života zdejších pacientů, ať už ve formě financování dalších kulturních akcí pro pacienty, nebo na nákup materiálu pro terapeutické dílny, jež jsou důležitou složkou léčby. Ostatně výrobky z dílen bývají oblíbeným, mnohdy až trofejním předmětem v kapsách či taškách nadšených návštěvníků všech věkových kategorií.

Letošní ročník rozšiřuje nabídku především dětským účastníkům, pro které připravujeme interaktivní hry, skákací atrakce po celý den zdarma jsou už samozřejmostí, pohádky taky. Starším může přijít vhod nácvik základních relaxačních technik, ukázky první pomoci. Nabízíme též prohlídku nově rekonstruovaného oddělení pro příjem dospělých mužů A12.

A kdo letos zahraje?

Hudební scéna

Twilight Kid

Sound Pictures

Inkoust pana Broučka

orchestr Ježkovy Stopy

Jaksi Taksi

ATMO Music

Divadelní scéna

Kašpárek a ježibaba

Pošťácká pohádka

Jeníček a Mařenka

Doprovodný program

Šermířské vystoupení

Skákací atrakce

Relaxace

Terapeutické dílny-prodej výrobků

Občerstvení

Soutěže pro děti

Ukázky první pomoci

Otevřené oddělení

Kontakt:

tým organizátorů akce

Psychiatrická nemocnice Kosmonosy

www.pnkosmonosy.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient