Hledání zaměstnání nemusí být drama. Prozradíme tajemství úspěchu

Změna práce je pro každého z nás velkým životním krokem, který činíme částečně do neznáma. Co udělat pro to, abyste si našli skutečně skvělou práci?

Jak najít práci?

Ať měníte zaměstnání z touhy po změně, aktuální místo vám „nesedlo“ nebo opouštíte teplou židli zcela nedobrovolně s výpovědí v zádech, hledání nové práce rozhodně nemusí být obávaným strašákem.

Nejprve si tak ujasněte, jaký typ profese vlastně hledáte. U manuálního zaměření může být výhodné „rozhodit sítě“ po známých nebo se poptat po firmách v nejbližším okolí. Inzeráty, kteří poptávají kvalifikované zaměstnance s různě specifickými dovednosti nebo vyšší odborností, se velmi často objevují na webu.

Pracovních portálů existuje řada, na trhu jsou jak velké weby s mnoha nabídkami práce, které je doslova chrlí po stovkách a denně svůj výběr aktualizují, tak i oborové portály s poměrně úzkým zaměřením.

Proto se připravte na to, že hledání zaměstnání vyžaduje poměrně dost času i trpělivosti. A mějte na paměti, že odmítnutí k této cestě zkrátka patří. Nemělo by to být důvodem k tomu, abyste zcela přišli o sebevědomí. Berte to jako příležitost k tomu se zlepšit.

Příčinou může být například špatně napsaný životopis. Pokud máte někoho, kdo jej může zkontrolovat a poskytnout vám zpětnou vazbu, určitě to využijte. Dnes se například odborníci z HR přiklánějí k tomu, že v něm nemusí být vaše fotografie. Nepatříte mezi profesionální celebrity, proto se nemusíte prezentovat svým vzhledem a to, jak vypadáte, s vaší schopností pracovat určitě nesouvisí.

Jak se vyznat v záplavě nabídek

Pracovní portály s inzercí vypadají na první pohled podobně, navzájem se od sebe liší uživatelskou přívětivostí, použitelností i schopností vám vygenerovat relevantní informace.

Web, který pochopil klíčové slovo „domu“ a teď vám vytrvale posílá nabídky na práci zedníka na druhé straně republiky, ačkoli jste jasně chtěli kancelářskou práci z domova, pro vás příliš potenciál mít zkrátka nebude.

Jedním z webů, které pomáhají náročnou činnost usnadnit, je portál HitPrace.cz. Jedná se o agregátor nabídek. To znamená, že práci přímo nenabízí a není ani zprostředkovatelem. Jde o web, který třídí nabídky práce či brigád odjinud.

Hlavní výhodou tohoto portálu je možnost si filtrovat velmi přesně nabídky podle zaměření i na základě místa. Pokud tak hledáte práci v Praze, už nikdy se vám nestane, že by se vám omylem do cesty připletla nabídka, která by mohla vypadat doslova jako úplně snová, pokud by vás od ní ovšem nedělila stovka kilometrů.

A aby vám nic neuteklo a mohli jste zároveň na každou nabídku reagovat mezi prvními, rozhodně využijte funkci tzv. hlídacího psa. Jedná se o funkci, která jednoduše sama zkontroluje nabídky a pošle vám upozornění na novinky. Nemusíte tak portál procházet ručně.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient