Dobrá lednice vám pomůže uchovat potraviny čerstvými i během tropického léta

lednice

Bez lednice si už náš život neumíme představit. Mnoho způsobů uchovávání potravin upadlo v zapomnění, některé se ukázaly jako ne příliš zdravé. Minimalizovat solení, používaní cukru i uzení, znamená chladit a mrazit.

Máte tu správnou lednici pro tropické léto?

Kombinované lednice jsou ideální pro přežití léta v bytech i v rodinných domech. Letní teploty jsou i u nás stále vyšší, mnohdy už ani dříve chladný špajz nebo sklep nedokáže nabídnout dostatečně nízkou teplotu. Proto se obecně kombinovaná lednice v domácnostech stále více zvětšuje.

Lednice s mrazákem je nevyhnutelná i když máme vlastní zahrádku. Pokud toho pěstujeme více, mnohdy si ještě navíc pořizujeme velký pultový mrazák. Úrodu je totiž nejsnadnější a rovněž nejrychlejší zamrazit. Máte nadúrodu meruněk? Zmrazte je vypeckované a nakrájené na půlky. Ty přezrálé lze zamrazit jako pyré vhodné pro dřeně i do smoothie. Takto zmrazené ovoce lze pak použít též do koláčů, ale klidně z něj později uvařit džem. Vždyť v zimě je na jeho vaření mnohem více času než v létě.

V létě je velká lednice nezbytností

Mnoho jídel se umí zkazit rychleji, než vychladne. Typickým příkladem může být kuřecí polévka se zeleninou. Ideální je jídlo navařit, rychle vychladit ve studené vodě a uložit do lednice. Nedojedené zbytky, kterých je hodně a neplánujeme je jíst hned další den, je nejlepší zmrazit v dobře označených krabičkách a rozmrazit až před jejich konzumací.

Nechcete, aby se vám v létě lednice namrzávala? A aby se vám v ní kazily potraviny?

Nesmíte do lednice často chodit. Jenomže si představte čtyřčlennou rodinu. V domě či v bytě je horko. V lednici máte vychlazené nápoje. Když každý člen domácnosti půjde do lednice 2krát za hodinu po vychlazené pití, znamená to otevření lednice co 7,5 minuty. Obvykle minimálně na dobu 0,5 až 1 minuty. Skvělým řešením je americká lednice s přístupem do nápojové části bez nutnosti otevírat lednici. Jiné americké lednice zas nabízí integrovaný výrobník ledu či ledové tříště. Led se dá dávkovat do nápojů opět bez nutnosti otevírat mrazničku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient