Investice s příběhem. Na trh přicházejí dluhopisy od Finemo.cz.

Investice s příběhem. Na trh přicházejí dluhopisy od Finemo.cz.

Na českém trhu se objevila zajímavá investiční příležitost a to možnost investování do dluhopisů od společnosti FINEMO.CZ. Společnost přinesla na český trh jako první produkt reverzní, resp. zpětné hypotéky pod názvemRenta z nemovitosti. Investoři mají nově možnost se podílet na tomto unikátním projektu, který umožňuje seniorům důstojný život. Na otázky odpovídá jednatel společnosti FINEMO.CZ Jiří Vránek.

Jaký je příběh spojený s investicí do dluhopisů od FINEMO.CZ?

Koncem roku 2014 se pustili dva nadšenci Jiří Vránek a Marek Rokoský do rozpracování společné myšlenky, kterou bylo zavedení zpětné hypotéky do ČR. Společně jsme hltali na internetu všechny možné informace o reverzní hypotéce v zahraničí, kde již více desetiletí úspěšně funguje (jako např. USA, Velká Británie, Austrálie, Švédsko). Navštívili jsme také podnikatele, který rozjížděl reverzní hypotéky v Německu. Vyhotovili jsme obchodní plán, založili společnost FINEMO.CZ, nastavili parametry produktu, připravili proces prodeje, scoring klienta, smlouvy s klienty a webové stránky.

Od září 2015 jsme spustili prodej a teď už máme odzkoušeno, že tento produkt má v Česku své místo a je o něj mezi seniory zájem. Banky o zavedení tohoto produktu také uvažovali, ale trh reverzních hypoték je pro ně dle mého názoru příliš malý. Navíc i v zahraničí v některých zemích reverzní hypotéku nebo obdobné produkty nabízejí pouze nebankovní společnosti. Produkt zpětné hypotéky je úzce spojen se získáváním finančních prostředků na profinancování těchto reverzních hypoték. V zahraničí je obvyklou variantou pro získávání zdrojů emise dluhopisů a my tuto formu financování chceme také využít.

Co se skrývá pod pojmem reverzní hypotéka, resp. Vaše Renta z nemovitosti?

Jedná se o průběžně nesplácený hypoteční úvěr pro seniory nad 60 let. Úvěr je jako každý hypoteční úvěr zajištěný nemovitostí. Splatnost úvěru nastává až po smrti seniora (pokud jde o manželský pár, pak obou partnerů) nebo při odstěhování se. Úvěr lze ale splatit kdykoli předčasně. Senior získá finance pro spokojenější život ve výši max. 60% z ceny nemovitosti.

Rád bych zdůraznil důležitou odlišnost naší zpětné hypotéky oproti běžně známému prodejnímu modelu zpětné hypotéky, která spočívá v tom, že u naší Renty z nemovitosti senior zůstává majitelem své nemovitosti, nemovitost užívá nadále stejným způsobem, ale získá peníze k důchodu navíc.

Poskytnutím našeho produktu umožňujeme seniorům prožít důstojnější život využitím dodatečných financí, které mají vázány v nemovitosti.

A jaké jsou parametry dluhopisů od FINEMO.CZ?

Dluhopisy z naší aktuální emise „FINEMO.CZ 01 2021“ vynesou investorům ročně vyplácený, pevný úrok ve výši 5,5 %. Splatnost dluhopisů je 15.12. 2021, tj. za cca 5,5 roku. Nejnižší možná investice je 50 000 Kč, což je jmenovitá hodnota jednoho dluhopisu. Celková emise je omezena výší 27 mil. Kč. Jedná se o listinné dluhopisy na řad a tedy převoditelné na třetí osobu tzv. „rubopisem“. Umožňujeme i předčasnou splatnost dluhopisů, všechny podrobnosti jsou uvedeny v emisních podmínkách, které naleznete na našich webových stránkáchwww.finemodluhopisy.cz.

Jaké je zajištění spojené s investicí do Vašich dluhopisů?

Hlavním záměrem společnosti FINEMO.CZ je investovat získané finance z prodaných dluhopisů do reverzní hypotéky – Renty z nemovitosti, která je vždy dostatečně zajištěna kvalitní a pojištěnou nemovitostí. Dostatečné zajištění dokládá i fakt, že je výše poskytnutých úvěrů v průměru pouze 25 % z hodnoty nemovitosti. Pro srovnání uvádím, že vysoce kvalitní bankovní cenné papíry – hypoteční zástavní listy jsou ze zákona jištěny převážně pohledávkami z hypotečních úvěrů až do 70 % ceny zastavených nemovitostí.

Rentu z nemovitosti poskytujeme seniorům s kvalitní nemovitostí, ve které senior nadále bydlí, a soustředíme se na dobré lokality, jako je Praha a okolí nebo krajská města. Všechny reverzní hypotéky uzavírají primárně přímo majitelé společnosti, kteří své klienty i jejich situaci dobře znají. Majitelé FINEMO.CZ mají rozsáhlé zkušenosti v oblasti financí i realit.

Jak lze dluhopisy koupit?

Stačí na naší webové adrese www.finemodluhopisy.cz vyplnit kontaktní formulář a poté se domluvíte s naším zástupcem na optimálním řešení nákupu dluhopisů pro Vás. Můžete nám i rovnou zavolat na telefonní číslo 233 321 850. Máme osobní přístup ke každému investorovi a v případě zájmu nabízíme za pomoci našeho partnera In Investments celkové investiční poradenství.

Pro nákup dluhopisů je nutné podepsat smlouvu o úpisu a koupi dluhopisů, ve které bude uvedena výše Vaší investice včetně počtu dluhopisů, které hodláte upsat. Po uhrazení výše investice na účet naší společnosti Vám bude zaslán příslušný počet dluhopisů s uvedenými čísly upsaných dluhopisů.

FINEMO.CZ je mladá finanční společnost, která na český trh přinesla v zahraničí oblíbený produkt zpětné hypotéky, který nabízí pod názvem Renta z nemovitosti. Tento v České republice unikátní finanční produkt je řešením pro seniory, kteří si chtějí vylepšit svůj příjem prostřednictvím svého domu či bytu. Chceme mít štíhlé procesy, být flexibilní a nákladově efektivní. Směrem ke klientům chceme být transparentní a korektní. Jedním ze zdrojů financování je vlastní emise dluhopisů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient