Jak mlsat a přitom vypadat přitažlivě a fit?

Plavková sezóna je v plném proudu. A řekněme si popravdě, kdo z nás by si nechtěl užít trochu slunce a vodních radovánek s dostatečným sebevědomím? Přece jen grilování a různé nezdravé dobroty, či ochutnávky exotických kuchyní, mohou na postavě zanechat určité stopy. Je dobré i uprostřed léta pamatovat na adekvátní míru fyzické aktivity. Můžete zkusit třeba pár jednoduchých cviků na břišní partie a naše tělo bude dokonalé. Nezapomeňme se také pravidelně vážit. Na břichu se ukládá nejvíce tuků a nejhůře se jich zbavujeme. Ale i tak můžeme být úspěšní, stačí chtít.

Známá moderátorka a bývalá fitness trenérka Jana Havrdová, preferuje jednoduché tři cviky, které efektivně zocelí naše břišní svalstvo, a tak se můžeme začít těšit do plavek. Přinášíme vám tři osvědčené cviky na zpevnění bříška.

Jíst zdravě a cvičit

„Vzhled bříška záleží na dvou věcech – na stavu břišních svalů, jež můžeme zpevnit cvičením – a na množství tuku, které v této problematické oblasti máme. Velkým mýtem je rozšířený názor, že když budu určitou oblast těla posilovat, tak tam zhubnu. Reálné hubnutí tuků je otázkou dlouhodobého sníženého příjmu kalorií nebo zvýšené fyzické aktivity.

Pokud se nechceme bavit o krátkodobých dietách, které zpravidla vedou jen k jojo efektu, musíme se smířit s tím, že zákony zachování energie a hmoty stále fungují. Tuk z oblasti břicha dostanete jen tak, že začnete zdravěji jíst a více se hýbat,“ říká Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz, která doporučuje tři cviky na pevné bříško, které se jí nejvíce osvědčily. Nemusíme se tak bát váhy, pravidelnou kontrolou své hmotnosti budeme více motivováni a dosáhneme větších úspěchů.

Nejlepší bude pořídit si váhu s přesnou diagnostikou, která změří nejen naši tělesnou hmotnost, ale také její rozložení – podíl vody, podíl svalů apod. Taková je i diagnostická váha EV-500 BT, která umožňuje bezdrátový přenos naměřených hodnot do mobilního zařízení přes Bluetooth®. S touto váhou bude vážení rychlé, přesné a bezpečné a výsledky jsou zobrazeny za okamžik. I díky jejímu designu se budete vážit pravidelněji a rádi.

 

EV-500 BT

Cviky na zaručeně pěkné a pevné břicho

1. Zanožování a předpažování

Začněte s jednoduchými zpevňovacími cviky vkleče, při kterých střídavě zanožujete jednu a druhou nohu, předpažujete paže, popř. kombinujete pravá paže – levá noha, levá paže – pravá noha.

2. Prkna aneb planky

Z pozice kočky můžete plynule přejít na tzv. prkna neboli planky. Klasické prkno začíná na předloktích, těžší varianta je na natažených pažích. Těžší variantou je boční prkno, tzv. sideplank.

3. Rotování lokte ke kolenu vleže

Cvik z kategorie těch náročnějších, jak z hlediska síly, tak i koordinace: V pozici vleže na zádech zvedněte obě nohy kolmo k zemi a střídavě jednu a druhou sklápějte těsně nad zem. K pokrčenému kolenu současně rotujte protilehlý loket.

Tak s chutí do toho a můžete si užívat plodů své snahy a krásné postavy, na kterou budete pyšní.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient