Jak na ucpaný odpad a kanalizaci?

čištění kanalizace Praha, čištění odpadů Praha, ucpaný odpad, kanalizace

Velmi nepříjemnou záležitostí pro majitele rodinných a bytových domů bývá ucpaný odpad. V momentě, kdy vám neodtéká voda z koupelny či kuchyně, případně dokonce ze záchodu, je třeba věc řešit akutně, jinak doma rázem budete mít doslova katastrofu. Totéž platí i pro celkovou kanalizační soustavu. Pokud je neprůchodná, stává se problémem klidně i pro celou ulici.

Možnosti pro domácí kutily

Jde-li o domácí odpad, mnohdy se dá vystačit s běžně dostupnými prostředky. V první řadě je možné vyzkoušet klasický gumový zvon, kterým ucpaný odpad v kuchyni či koupelně uvolníte. Je to však možné pouze tehdy, není-li průchod uzavřený příliš. Stejně tak může pomoci instalatérská pružina. Tu ale většinou doma nikdo nemá, takže v tuto chvíli už je na místě si pozvat odbornou firmu. Podomácku se dá ucpaný odpad řešit i různými chemickými přípravky, jež jsou k dostání v obchodech. I ty ale mají pouze omezenou účinnost jako v případě gumového zvonu.

Odborná řešení

Na odpady a kanalizace, které jsou v podstatně horším stádiu ucpání, je už bezpodmínečně zapotřebí zavolat profesionály. Zdaleka nejčastější problémy má u čištění kanalizace Praha, ale i další větší města, kde je kumulace odpadů výrazně větší nežli v případě menších měst a obcí.

Při profesionálním čištění se používají například vysokotlaké přístroje, které postižené potrubí prošťouchnou. Často je zejména v případě kanalizace nutné použít i kamery. Jedině tak specializovaná firma zjistí, kde je vlastně problém a jak se dá vyřešit. Pro čištění odpadů Praha využívá i firmy, jež se orientují na výkopové práce, protože už jsou odpady a kanalizace tak zanedbané, že obyčejná technika nepomáhá.

Ucpané odpady a kanalizace není radno podceňovat. Případné škody totiž mohou jít klidně do tisíců korun v případě domácností, do milionů v okamžiku, kdy se ucpe celá městská kanalizace.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient