5 nejoblíbenějších psích plemen

Bulldog

Na světě je spousta psích plemen a všechna mají své kouzlo. Některá jsou tak známá, že je zná snad každý na světě, o jiných jste možná ještě nikdy neslyšeli. Jaká jsou ovšem ta nejoblíbenější?

Pokud byste náhodnému člověku řekli, ať si představí psa, pravděpodobně by si představil některé z následujících psích plemen:

5. Bígl

Bígl je malé roztomilé plemeno s velmi přátelskou osobností. Především mají ale skvěle vycvičený nos. Původně je totiž toto plemeno zamýšleno jako lovecký pes. Dnes se jejich čich využívá zejména na letištích. Kromě jiného je bígl také předlohou pro postavičku Snoopyho.

4. Pudl

Pudlíci bývají často považováni za takové modelky psího světa. Někteří páníčci je opravdu udržují načesané a srst jim pravidelně ošetřují speciálními přípravky. Pudl je ovšem nejen pěkný na pohled, ale také chytrý. Je velmi učenlivý a loajální.

Zajímavost: Zajímavý střih srsti pudlů má své opodstatnění. Bývali totiž lovci vodních ptáků. Z toho důvodu se jim srst stříhala, aby je za ni nechytila vodní zvěř, ale nechávala dlouhá kolem kloubů a orgánů, které měla chránit před prochladnutím.

3. Německý ovčák

Komisař Rex je dokonalým příkladem zástupce tohoto plemene. Je neskutečně učenlivý, proto se využívá u policie, vojáků, ale i jako záchranný nebo asistenční pejsek. Ovčák bývá přátelský, musíte ho však socializovat už od raného věku.

2. Bulldog

Toto plemeno má sice daleko k roztomilým pejskům, nicméně na oblíbenosti se to neprojevuje. Je prostě takovým trošku jiným pejskem. Je líný, vypadá, jako kdyby měl nadváhu, a nemá rád vysoké teploty. Možná si s ním právě díky tomu spousta lidí rozumí.

1. Labradorský retrívr

Zřejmě není velkým překvapením, že vyhrálo právě toto psí plemeno. Pokud jste se někdy s nějakým setkali, jistě víte, jak moc je přátelský. Děti ho zbožňují, kromě toho se stal hrdinou mnoha filmů – třeba Marley a já. Zároveň se využívá jako asistenční či záchranný pejsek, poslouží i při terapii.

Ať už doma máte nejznámější plemeno, nebo nějakého originálnějšího pejska, vždycky jde především o to, jak k němu přistupujete. Pejsek, o nějž se hezky staráte a kterého máte rádi, vám bude přinášet jenom radost. Udělejte radost i vy jemu. Inspirujte se třeba www.prymus.cz a objednejte svému mazlíčkovi něco, co ho potěší.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient