Jak se zapojit do dražby nemovitostí?

Sníte o vlastním bydlení za příjemnou cenu? Pak zapomeňte na inzertní portály a realitní kanceláře, místo toho se podívejte na nemovitosti v dražbě. Zúčastnit se dražby je jednodušší, než si myslíte.

Exekuční dražby nemovitostí jsou zcela bezpečným způsobem, jak si přijít na pěkné bydlení za dobrou cenu. Koupíte-li dům v dražbě, získáte ho do vlastnictví bez dalších podmínek a závazků. Exekutor vám ho sebrat nemůže.

Nemovitosti jsou v dražbě prodávány pod cenou

Nemovitosti v dražbě jsou nabízeny za mnohem nižší ceny, než je jejich skutečná hodnota, obvykle se začíná na dvou třetinách stanovené ceny. Ostatně pro člověka, jenž se ocitl v exekuci, je velmi nevýhodné, když se jeho dům dostane až do dražby nemovitostí. V dražbě za něj totiž obdrží méně peněz, než by dostal, kdyby ho prodal standardní cestou.

Podstatou dražby je však nabízet částku, již jste ochotní dát. Teoreticky se tedy nemovitost nakonec může prodat za vyšší cenu, než je její hodnota. Ještě před tím, než se pustíte do dražby, byste si měli stanovit konkrétní cenu, nad kterou nepůjdete.

Nemovitost v dražbě si najdete online

A jak se do dražby pustit? Nejdříve prostudujte portál dražeb nemovitostí, a pokud se vám tam nějaká nemovitost zalíbí, přečtěte si, zda se bude dražba konat prezenčně, nebo online.

Online dražba nemovitostí v exekuci je z mnoha hledisek pohodlnější, ale musíte se na ni připravit s předstihem. Na CzechPOINTu je třeba ověřit totožnost a na účet je nutné poslat dražební jistinu (zálohu). Ta vám bude vrácena, jestliže nemovitost nevydražíte.

Pokud dražba nemovitostí probíhá prezenčně, jistinu vezmete s sebou na místo a totožnost dopředu ověřovat nemusíte.

A ještě jednu výhodu mají dražby a exekuce nemovitostí. Ke každé nemovitosti je k dispozici znalecký posudek s podrobnými informacemi. Dobře tedy víte, co kupujete. Případně je možné ještě před dražbou dohodnout osobní prohlídku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient