Jak si vytvořit dům plný klidu a harmonie pomocí rolet Den a noc

Zatemnění potřebujeme všichni, chrání nás před sluncem a zraky cizích čumilů. Zároveň dokáže napomáhat k udržení teploty a dodává atmosféru celého interiéru. Možností je převeliké množství od klasických záclon a závěsů, přes tradiční rolety a žaluzie. Novinkou na trhu jsou rolety Den a noc, které dohromady kloubí dobré vlastnosti předešlých alternativ, a naopak eliminují jejich chyby. Velkým pozitivem je jejich dekorativní vzhled, jež dodá atmosféru celému bytu. 

Co to jsou rolety Den a Noc? 

Možností stínění v domácnosti je mnoho, a právě rolety Den a noc se dostávají do popředí, kloubí v sobě totiž pozitivní vlastnosti žaluzií a klasických rolet, a jsou tak důkazem, že i svět stínění se posouvá kupředu. Stejně jako tradiční rolety zasouvají svou textilii do kazety. Fungují na principu střídání dvou lamel o různé intenzitě stínění, díky tomu je manipulace s roletou a regulace světla v místnosti naprosto banální. Na rozdíl od žaluzií jsou ale tyto lamely textilní, poměrně široké a dekorativní.

Jak fungují rolety Den a noc?

Stejně jako u tradičních rolet lze zatáhnout celou textilii, nebo jen její část do kazety a tím ovlivnit stín v místnosti. Druhou možností je, nechat roztáhnutou po celém okně a regulovat jednotlivé lamely pomocí řetízku (stejně jako u žaluzií). V případě, kdy se navzájem překryje transparentní a neprůhledný materiál, dojde k největšímu možnému zatmění. Když se budou halit jen lamely stejného materiálu, dojde k zastínění a zároveň přísunu dostatku přirozeného světla do místnosti. 

Proč si pořídit rolety Den a noc? 

Výhod rolet Den a noc je poměrně dost, každého jistě potěší velice snadná montáž, kterou dovede provést i naprostý laik do 5 minut. Kombinace nízkých pořizovacích nákladů, dostupného servisu a nenáročné údržbytepelné ochrany, mnoho variací stínění designu dělá z rolet Den a noc ideálního parťáka v domácnosti. Nudí vás váš starý interiér? Koho by nenudil, i proto jsou pořady jako Tak se staví sen tolik oblíbené, lidé hledají inspiraci, jak by mohli za nízkou cenu vylepšit své příbytky. V tomto případě jsou rolety Den a noc vaší cestou, jejich designové provedení dovede naprosto proměnit auru místnosti, je možné vybírat s širokého spektra barev i dekorů a vaši místnost tak můžete rozzářit a zaplatíte jen pár stovek

1.  Výborná práce se světlem

Možností zastínění existuje opravdu mnoho a každému sedí něco jiného. Rolety Den a noc, ale poměrně slušně zvládají jakousi univerzálnost. Díky kombinaci průsvitných a neprůhledných pruhů si můžete nastavit intenzitu světla v místnosti. Tak dokážete pokoj nechat prosvětlit přirozeným světlem, nebo ho zatemnit pro potřeby spánku. Můžete si tak užívat klidného a nerušeného odpočinku, ale i těžit energii z přirozeného světla. 

2.  Ochrana soukromí

Rolety Den a noc fungují na stejném principu jako záclona, vaše viditelnost z okna se v podstatě nemění, ale nakouknout z venku dovnitř už je dost náročné. Rolety vám tím zaručí soukromí a strachu z pohledů zvědavců z ulice a sousedství 

3.  Tepelná ochrana

V době energetické krize je tepelná ochrana poměrně aktuálním tématem. I rolety Den a noc splňují tuto funkci a v létě vás chrání před vysokými teplotami a v zimě naopak udržují teplo v místnosti. Rolety Den a noc sice teplotu jakýmsi způsobem drží, nejsou k tomu ale určeny, to pak splňují například termorolety. 

4.  Dodejte svému interiéru kapku individuality a harmonie

Hlavní roli hraje celková vizáž rolet, jež jim dodává designový prvek. Zútulnění sterilní místnosti vám může zařídit výrazná roleta. Když zvolíte polopropustný materiál vytvoříte si uklidňují šero, jež dodá do místnosti klid. Různá barvená kombinace spolu s možnou změnou míry světla dokáže měnit atmosféru bytu dle vašich potřeb, není problém si vytvořit veselý pokoj s živou atmosférou, ale i romantické přítmí na oslavu výročí. 

5.  Zbavte se nepříjemné ozvěny

Jestli se vám nepříjemně odráží zvuk v místnosti, rolety Den a noc vám jistě pomohou. 

Kam patří rolety den a noc? 

Asi primárním účelem jsou rolety den a noc do oken, ale není to jejich jediné možné využití. Poměrně oblíbené je zastínění balkónových dveří, ale i francouzských oken. Šířka i výška se dá upravit na míru a v případě francouzského okna lze problém vyřešit kombinací dvou a více rolet. Na vás už je jen sladit interiér s barvou a dekorem rolety. Některé kousky jsou natolik designově zajímavé, že vystačí za obraz, ale to už je čistě na vás, zda jste zastáncem spíše jemné klasicky, nebo trochy té extravagance. 

Jak nakupovat rolety Den a noc? 

Jestli jste se pro rolety Den a noc rozhodli, vsaďte na špičku na trhu FEXI, jsou dominantním výrobcem s dobrými recenzemi. Veškeré zboží si můžete objednat z pohodlí domova, jejich pečlivě vytvořený průvodce vás provede nákupem krok po kroku, abyste na nic nezapomněli a získali přesně ten produkt, který chcete. Když si nebudete jistí, rádi vám poradí na jejich zákaznické podpoře. Výhodou je, že od nákupu nad 990 Kč máte dopravu zdarma. Před koupí si můžete projít jejich blok, který perfektně popisuje rolety Den a noc, jejich montáže, měření atd. 

1.  Správný výběr rozměru rolety

V první řadě je dobré se zamyslet, jak změřit rolety Den a noc? Rolety den a noc jsou primárně určeny do oken, není problém ale zařídit i zastínění balkonových dveří, či jinak atypických rozměrů. Pro instalaci rolet do oken je potřeba si změřit výšku a šířku okna nebo dveří. Jestliže vám nesedí předem uvedené rozměry, objednejte si nejbližší větší rozměr a do poznámky uveďte vaše skutečné naměřené hodnoty. Jestli si nebudete vědět rady, lze situaci vyřešit zasláním fotografie okna a dalších informací do e-mailu. Zákaznická podpora vám pomůže situaci vyřešit. 

2.  Výběr látky

Látku si můžete vybrat z nabídky na internetovém obchodě FEXI, když si nebudete vědět rady, ozvěte se zákaznické podpoře, kde se vás ujme specialista znalý veškerých látek a on už vám pomůže zvolit to správné pro vás. Další možností je zaslání vzorníku

3.  Volba upevnění

Předposledním krokem je volba upevnění, můžete si pořídit roletu bez vrtání, s vrtáním do okna, zdi nebo stropu

4.  Volba ovládacího mechanismu

Jaký je rozdíl mezi roletami Den a noc? 

Rozdílnost jednotlivých druhů rolet Den a noc spočívá v typu látky, její gramáži a také v šířce a zpracování jednotlivých pruhů rolety. V prvé řadě musíte zodpovědět, zda preferujete temné nebo světlé provedení. Čím tmavší provedení zvolíte, tím je zastínění účinnější. Žádná z FEXI rolet ale není 100 % zatemňující, kvůli částečné propustnosti světla. Největší míra zastínění se dá docílit vyšší gramáží tmavé látky s označením Plné zatemnění

Volíte si pouze plný barevný pruh, zde si můžete vybrat z široké nabídky barev, ale i materiálů. FEXI nabízí možnost zaslání až 8 vzorků zdarma, z nich si můžete vybrat pro vás ideální barvu. Naopak průhledný pruh je neměnný, vždy je „síťový“ a vy si volíte jen jeho typ. 

Montáž rolet

Montáž rolet je velice jednoduchá, pohybuje s v řádu minut, zkušený kutil může mít hotovo do minutky. Nevěšte ale hlavu, jestli pro vás není zrovna kutilství koníčkem, FEXI má na svých stránkách podrobné textové i video návody s obrázky, které navedou každého ke kýženému výsledku. Proč že je vlastně montáž tak jednoduchá? Roleta Den a noc vám totiž přijde již složená, vaším úkolem je jen ji připevnit k vámi zvolenému bodu. 

Rolety Den a noc bez vrtání

Zde je to opravdu jednoduché, spojíte dohromady součástky a roletu přichytíte k hornímu rámu otevřeného okna. Po 30 minutách je roleta připravená k použití. 

Rolety s vrtáním do okna

Rozbalíte si balíček a postupujte dle návodu. Naměříte si, kam na horním rámu okna budete kazetu navrtávat a přivrtáte podložky a kovové díly k přivrtání, na ně pak už jen nasadíte roletu. Pak už je potřeba jen přichytit vodící silon (řetízek). 

Rolety s vrtáním do zdi

V tomto případě je potřeba si naměřit místo, kam budete vrtat do zdi nad oknem, do vyvrtaných děr umístíte hmoždinky a našroubujete kovové díly, do kterých vložíte roletu. 

Ovládání stínění

Rolety Den a noc můžete ovládat manuálně pomocí řetízku, nebo v případě elektrických rolet ovladačem na dálkové ovládání. Manuální ovládání je hodně podobné klasickým žaluziím, v případě dálkového ovládání disponujete ovladačem se šipkou nahoru a dolů, stiskem tlačítka tak můžete regulovat intenzitu světla klidně i z gauče. Pro váš větší klid je možné zařídit si rolety bez šňůrek, případně s řetízkem, na který nedosáhne vaše dítě, nehrozí tak oběšení nebo poničení rolety a vy můžete odhodit strach o vaši ratolest i stínidlo za hlavu. 

Údržba rolet Den a noc 

Údržba je poměrně snadná, rolety můžete bez předešlé demontáže vysát luxem (na nejnižší výkon) pro odstranění prachu a následně otřít mokrým hadříkem. Lze využít i čistící prostředek, nesmí být ale agresivní, aby nepoškodil barevnost lamel. V případě velkého zašpinění, látku neperte a odneste rolety do čistírny. Jednotlivé lamely se dají nahradit novými, není tedy problém změnit barevnost celé rolety, případně nahradit jeden zašlý pruh. Čištění ale není potřeba provádět nikterak často, rolety Den a noc mají takový „samočistící efekt“, kombinace kvalitní látky a neustálého pohybu při regulaci světla vám zaručí čistotu lamel po dlouhou dobu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient