Zažijte chvilky relaxace s malováním podle čísel

Dnešní doba rozhodně není ideální pro klidnou psychiku. Ze všech stran se na nás valí problémy, nekončící zdražování a mnoho starostí. A tak je skvělou změnou na chvíli vypadnout ze stresujícího stereotypu a věnovat se něčemu, co nám dělá opravdovou radost. Výbornou aktivitou je například malování. Díky obrazům pro malování podle čísel nemusíte být žádný umělci, ale přesto vytvoříte hotová umělecká díla, která mohou klidně fungovat jako dekorace na stěně. Podívejte se, jak malování podle čísel funguje a jaké máte možnosti při výběru motivu i obtížnosti.

Jak funguje malování podle čísel?

Že zní malování podle čísel poměrně složitě? Jakmile zjistíte, o co se vlastně jedná, přijde vám to jako naprosto geniální nápad. Jedná se o to, že na plátně máte připraveny plochy, které jsou očíslované. Každé číslo přitom odpovídá příslušené barvě, kterou máte konkrétní pole vymalovat. A jak takto malujete jednotlivé plochy, začíná pomalu vznikat nádherný obraz.

Jde o techniku, kterou mistři učili své žáky i v rámci malířského učení. Díky jednotlivým plochám totiž pochopíte, jak je obraz barevně rozdělen, jak pracovat se světly, které barvy vedle sebe vypadají dobře a podobně. Zkrátka se může jednat o výborný odrazový můstek i pro vlastní tvorbu. Malování podle čísel je tak právem oblíbenou aktivitou u dětí i dospělých. Podívejte, jaké výhody nabízí a promyslete si, na jakou úroveň obtížnosti si troufnete. I když je princip jednoduchý, je dobré začínat jednoduššími obrazy, ať neztratíte nadšení a postupně budujete svou novou dovednost.

Hlavní výhody malování podle čísel

Proč se vůbec pustit do malování podle čísel? Kromě toho, že jde o skvělou zábavu, přináší tato tvůrčí činnost i mnoho pozitivního do vašeho života. Obraz podle čísel vás totiž naučí trpělivosti, zlepší soustředění a pomůže vám se maximálně odreagovat. Množství výhod je opravdu široké a záleží i na tom, co od této aktivity očekáváte.

Relaxace v uspěchané době

Přijdete unavení z práce a hlavu máte plnou starostí. Přesně teď je ideální čas pro vypnutí a plnohodnotnou relaxaci, během které si skutečně odpočinete. A přesně s tím vám pomůže malování podle čísel. Stačí si sednou z připravenému plátnu, otevřít barvičky a vzít do ruky štětec. Najednou se ponoříte do přesných tahů a práce s jednotlivými barvami. Soustředíte se na přítomný okamžik a na dílo, jaké vám vzniká pod rukama. A starosti jsou rázem alespoň na chvíli pryč. Čas najednou plyne jinak a takto kvalitní odpočinek má v dnešní uspěchané době cenu zlata. Může se přitom jednat klidně o hodinku, kterou si vyčleníte v jinak plném programu.

Tento způsob odpočinku je i podle mnoha vědců velmi prospěšný. Rozhodně se jedná o lepší aktivitu v porovnání s obyčejným sledováním televize. Díky tomu, že vytváříte vlastní malé umělecké dílo, dochází totiž k uvolňování určitých hormonů dobré nálady a ocenění. Radost z hotového výsledku už bude takovou pomyslnou třešničkou na dortu.

Procvičení soustředění

Během soustředěného malování jednotlivých barevných ploch je naprosto jasné, že si trénujete nejenom motorické dovednosti a trpělivost, ale právě i schopnost koncentrace na jeden úkol. Sice se nezdá, že se jedná o tolik potřebnou aktivitu, ale v dnešní době plné multitaskingu se mnohdy musíme znova učit opravdu se ponořit jen do jedné činnosti a zapojit soustředění na plný výkon.

Trpělivost a soustředění na konkrétní úkol má pozitivní vliv na mozkovou činnost. Díky procvičování soustředění se totiž můžete lépe koncentrovat i na pracovní či jiné úkony. A to díky tréninku s tak příjemnou činností, jako je právě malování podle čísel.

Tvůrčí aktivita pro rozvoj kreativního cítění

Malování podle čísel představuje velmi kreativní činnost. Díky tomu můžete zlepšit své estetické cítění a procvičovat dovednosti spojené s vlastní tvorbou. To je ideální pro kreativní profese a pro všechny, kdo se chtějí naučit něco nového a krásného. Práce s jednotlivými barvami a postupné tvoření obrazu, který v detailech jednotlivých ploch vypadá zcela jinak v porovnání s pohledem na výsledek z dálky je v mnoha ohledech opravdu fascinující.

Rozvoj kreativity je skvělý v každém věku. Rozhodně se však jedná o výbornou aktivitu pro děti, protože malování obrazu procvičí i jejich jemnou motoriku. Místo her na počítač jim tak raději pořiďte právě obraz, díky kterému se budou učit práci se štětcem a akrylovými barvami. Jistě budou děti nadšené i z hotového výsledku, který bude skvěle vypadat a může se stát například dárkem pro babičky.

Nekonečné množství krásných motivů

V rámci každé kategorie najdete desítky krásných motivů, které se liší svou obtížností. Můžete si tak vybrat podle toho, co se vám líbí, ale i na základě toho, co zvládnete namalovat. Pokud si nejste jistí, jaký motiv bude skvěle vypadat a dobře se malovat, možná vás navede kategorie bestsellerů, kde najdete nejprodávanější obrazy.

Vzhledem k opravdu pestré nabídce si můžete zvolit ideální motiv s ohledem na to, co se vám líbí, ale i podle toho, jak máte laděný interiér. Hotové dílo se totiž snadno může stát nádhernou dekorací, která pozvedne váš obývací pokoj či jinou místnost. To, že jste se přímo podíleli na vytvoření takového obrazu je takový bonus navíc.

A když chcete dát obraz podle čísel jako dárek, ale bojíte se, že se netrefíte do správného motivu, je tu možnost vybrat dárkový poukaz. Díky němu si obdarovaný sám zvolí, co se mu nejvíce líbí, nebo na jakou obtížnost si troufne.

Vytvořte si obraz podle vlastní fotografie

I přesto, že nabídka motivů je opravdu neuvěřitelně široká, je naprosto v pořádku, když chcete vytvořit takový obraz, ke kterému máte osobní vazbu. Může se jednat o ztvárnění rodinné fotografie, oblíbené scenérie, domácího mazlíčka a podobně. Stačí nahrát vybranou fotografii, zvolit velikost obrazu a promyslet si, jestli chcete samotné plátno nebo rovnou vypnuté na rámu. Právě varianta s vypnutím na rám bude po dokončení hned připravená k pověšení.

Zaslaná fotografie by měla být dostatečně kvalitní, aby bylo možné vytvořit odpovídající předlohu se vším všudy. Pokud chcete mít na fotografii obličej, měl by být dostatečně blízko, aby vynikly jednotlivé detaily. Samozřejmostí je i kvalitní zaostření v rámci fotografie. Jakmile si přidáte obraz podle vlastní fotografie, dostanete také v sadě kvalitní akrylové barvy, 3 kusy nylonových štětců, háčky na zavěšení obrazu a lupu pro opravdu precizní zvládnutí detailů. Na ZUTY je vytvoření vlastního uměleckého díla opravdu jednoduché, tak na nic nečekejte a připravte si objednávku, ať se můžete co nejdříve pustit do vlastního tvoření.

Malování podle čísel je ideální pro každého

Na malování podle čísel je krásné to, že jde o aktivitu vhodnou naprosto pro každého. Je to dáno především širokým výběrem různých obtížností, kdy se jednotlivé obrazy liší v množství detailu a velikosti či počtu ploch, které je třeba postupně vymalovat. Díky tomu najdete ideální variantu obrazu podle čísel pro děti, zkušenější dospělé či seniory, kteří se chtějí rozvíjet a pracovat na sobě.

O každého obrazu podle čísel je vždy uvedena obtížnost. Rozdíly v náročnosti jsou odstupňovány do pěti pomyslných kategorií. Velmi snadné motivy mají velké plošky a pracuje se zpravidla s méně barvami. Jde o ideální variantu pro úplné začátečníky, děti nebo seniory. V kategorii snadné jde stále o úroveň vhodnou i pro začátečníky, ale už bude potřeba trochu více pečlivosti. Střední obtížnost se hodí pro méně zkušené, kdy ale na výsledku již budou pěkné detaily, protože plošek je více. Jakmile zvládnete předchozí kategorie, nebo již máte s malováním nějaké zkušenosti, přichází na řadu kategorie složité. Tady najdete více menších plošek a vymalování celého obrazu bude trvat o něco déle. Pro opravdové mistry a zkušené malíře, kteří jsou již s touto technikou seznámeni, je tu navíc kategorie velmi složité. Zde najdete ty nejkrásnější motivy s nádhernými detaily, což však znamená velké množství malých ploch, hodně barev a pořádnou porci přesnosti a trpělivosti. Odměnou však bude opravdu učiněné umělecké dílo.

Obraz podle čísel jako originální dárek pro všechny věkové kategorie

Už jen díky takto bohatému rozdělení na kategorie je jasné, že malování podle čísel si může vyzkoušet naprosto každý. Jde tak o výborný nápad na originální dárek. Stačí jenom promyslet, jaký motiv by mohl být nejlepší. Jestli krajina, zvířata, květiny, abstraktní motivy či vytvoření obrazu podle vlastní fotografie. U obrazu podle čísel jde vlastně o takový dvojitý dárek. Darujete totiž aktivitu jako takovou a k tomu vznikne krásný výsledek. Tak na nic nečekejte a podívejte se na stránky ZUTY, kde najdete bezkonkurenční nabídku motivů i možnost vytvoření obrazu podle vlastní fotografie.

Takže jestli jste malování podle čísel ještě nezkoušeli, udělejte si radost a pořiďte si obraz podle vlastního uvážení. Nebo zkuste vybrat jedinečný dárek pro své blízké. Jako taková alternativa při nerozhodnosti během výběru se hodí dárkový poukaz, se kterým také jistě uděláte velkou radost.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient