Zastřešení terasy, pohodlí za každého počasí

Kdo by netoužil po tom, aby si mohl svou kávu, nebo čaj vypít venku na terase? Ne vždy se však počasí vydaří a pokud není terasa zastřešená, jsme nuceni si svůj ranní rituál nechat jen na slunečné dny. Mimo jiné riskujeme, zničení venkovního nábytku. Pak přijde vhod myšlenka, nechat terasu zastřešit. 

Hliníkový kryt na terasu, foto gardenway.cz

Můžeme vybírat hned z několika druhů. Od pevných zděných přístřešků, až po lehké konstrukce s polykarbonátovými deskami. Která metoda zastřešení by se hodila k vašemu domu?

Přístřešek, pergola, nebo zahradní pavilon?

Nejprve je třeba zvážit, jaký typ konstrukce se bude nejlépe vyjímat u našeho domu. Budeme chtít více zastínění, nebo jen hliníkovou konstrukci? Nebude lepší dřevo? Jakmile budeme mít odpovězeno na tyto otázky, pak můžeme vymýšlet samotnou střechu. 

Vybírat zastřešení vhodné pro vaší terasu můžete v několika provedeních. Můžete se rozhodnout pouze pro jednoduchou konstrukci s polykarbonátovou střechou, plně krytou pergolu z hliníkové, nebo dřevěné konstrukce, nebo si nechat postavit rovnou pavilon. Zde je několik druhů konstrukce, které pomohou při výběru. Inspirovali jsme se u GardenWay.cz.

Zděný přístřešek pro více stínu

Tento pevný druh přístřešku je většinou zvolen jako přístavba k jedné či dvěma zdem. Výhodou přístřešku pak je fakt, že v letních měsících ve vzniklém prostoru nedochází k přehřívání. Nevýhodou pak může být zastínění oken, protože se skrz nedostane přirozeného denního svitu. 

Jednoduchá hliníková konstrukce

Přístřešek z hliníkové konstrukce má velice jednoduchý a moderní vzhled. Tento druh zastřešení nabývá čím dál tím větší oblibě. Hliníková konstrukce zaujme především dlouhou životností a montáž takového přístřešku je velmi snadná. Nespornou výhodou je rovněž lehkost materiálu, který nezatěžuje podklad a díky možnosti výběru vhodného barevného provedení je možné přístřešek sladit s barevnými variacemi domu, okenních rámů, nebo třeba plotu. 

Přírodní dřevěná konstrukce

Dřevěná konstrukce krásně splyne s okolím vaší zahrady. Dřevo je použito převážně pro stavbu pergoly a altánu. Zde je třeba zvolit kvalitní dřevinu, kterou je nutné řádně ošetřit. Většinou se používá smrk, borovice, nebo cedr. Taková dřevěná pergola vás dokáže chránit před sluncem a deštěm, ale extrémním podmínkám však už tolik neodolá. 

Kovová zahrada Veranda Sanremo, foto gardenway.cz

Nezapomeňte na vhodnou střešní krytinu

Pokud si přejete svou terasu zastřešit tak, aby na ní nepršelo, nejvhodnějším materiálem je polykarbonát. Polykarbonátové desky jsou velice lehké a pružné. Blokují UV záření a není třeba je odstraňovat na zimu. Oproti jiným materiálům (sklo, sklolaminát) jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám

Výsledkem vašeho výběru pak bude skvělé posezení pod přístřeškem, v pergole, nebo zahradním pavilónu. Letní oslavy a párty budou moci pokračovat i za dešťového počasí venku na zahradě. Zvažte zastřešení terasy, je to praktické a nejen vy, ale také vaši přátelé to ocení. 

Úvodní foto: Hliníkové zastřešení terasy, foto Gardenway.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient