Jak správně vybrat nosič kol?

Cyklistická sezóna je v plném proudu. Pokud se chystáte s jízdním kolem na dovolenou, pravděpodobně hledáte vhodný nosič kol. Současný trh nabízí několik různých řešení, přičemž každé má specifické vlastnosti, výhody, ba i nevýhody. V následujících řádcích vám poradíme, jak při výběru postupovat, abyste neprohloupili.

Střešní nosiče

Snad nejvíce rozšířené jsou střešní nosiče, a to především pro jejich přijatelnou pořizovací cenu. Vyznačují se variabilitou, takže převezou kola jakékoliv velikosti. Potřebujete však příčné střešní nosiče, na které se připevňuje například i střešní box, takže je použijete k více účelům.

Mezi výhody patří příznivá cena, možnost připevnění na jakýkoliv typ vozidla a skladnost. Zase na druhou stranu, musíte s kolem manipulovat ve výšce, což není příliš komfortní. Potřebujete zmíněné příčníky. S koly na střeše se nevlezete do garáže.

Nosiče na páté dveře

Pokud na střechu chcete dát střešní box, už se vám tam nevleze nosič kol, a tak ho můžete umístit na páté dveře svého vozu. V takovém případě oceníte skladnost i snadné upínání kol, ovšem na druhou stranu nebudete mít přístup do kufru. Při neopatrném zacházení se vám odře lak.

Nosiče na tažné zařízení

Poslední skupinu tvoří nosiče kol na tažné zařízení, které jsou uživatelsky nejpřívětivější, ale současně i nejdražší. Manipulace s koly je jednoduchá, nejste omezeni při parkování v podzemních garážích a můžete na takovém nosiči převážet klidně i elektrokolo. Protože je nosič sklopný, dostanete se bez problémů do kufru.

Hledáte pestré produktové portfolio? Podívejte se do nabídky internetového obchodu Filsonstore.cz, kde najdete střešní boxy i nosiče kol od značky Thule. Uvedená značka má významné postavení na trhu s cestovním příslušenstvím pro vozidla. Spokojení budete s kvalitou, dlouhou životností i odolností.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient