Zlaté mince za cenu zlata jedině od vídeňské mincovny

zlaté mince
 
Zlaté mince se využívaly primárně jakožto oběživo, dnes však slouží také coby uchovatel hodnoty. Zlaté Wiener Philharmoniker představují zcela unikátní investiční příležitost.

Proč investovat do zlata

Coby tradiční forma investičního zlata se doposud výrazně uplatňovaly zlaté slitky. V současnosti však žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Na tuzemském trhu proto jednoznačně dominují švýcarské rafinérie.

A právě to se ukázalo být pro investory překážkou během koronavirové pandemie. Zlata je dostatek a z pohledu investičního je právě teď ten pravý okamžik k investování. Švýcarské rafinerie však během krize svou činnost pozastavily. Ani nyní jej však stále plně neobnovily a zlata proto není dostatek.

Čeští investoři tedy aktuálně hledají další investiční možnosti. Jednou z těch vysoce unikátních jsou právě mince Wiener Philharmoniker. Razí se Vídni z ryzího zlata, a to v hmotnosti troyské unce (1 Oz) a menších.

Zlaté mince Philharmoniker v ČR

K dostání jsou v Česku u specializovaného obchodníka, jímž je firma Zlaté mince Numismatika. Ta sídlí v Pražském Obecním domě. A jak potvrzují sami zástupci společnosti, největší zájem ze strany kupujících je o originální balení po 10 nebo 10 kusech. Takovéto balení se zapečetí speciální fólií s hologramem. To dává klientům jistotu, že mince jsou skutečně nové a balení nebylo jakkoli porušeno.

Hlavním důvodem pro koupi mincí je v současné chvíli především jejich cena. Ta se pohybuje dokonce níže v porovnání se slitky. Výkupní cena mince slitku odpovídá. Vzhledem k tomu, že vídeňský Filharmonik se řadí k prestižním značkám, umožňuje to potenciální prodej mincí později kdekoli.

Mince navíc dle zákona nemusejí být v současné době číslovány. Z pohledu zájemce je tak splněn i požadavek na naprostou diskrétnost. A v neposlední řadě: Svůj význam má i estetická hodnota, kterou lze ve zlatých mincích spatřit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient