Na co si dát pozor, až budete hledat rychlý internet?

Internetové připojení dnes potřebuje snad každá domácnost. Většina rodin se na něm ovšem snaží ušetřit. Je to nutný výdaj, ale proč platit více, než musíte, když některé společnosti nabízí internet levněji? Nejdřív byste se měli zamyslet nad tím, z jakého důvodu si mohou dovolit nabízet ho za nižší cenu.

Pokud narazíte na rychlý internet za podezřele nízkou částku, nejdříve si velmi pečlivě přečtěte všechny podmínky. Poskytovatelé připojení totiž mají svoje techniky, kterými neznalého uživatele obalamutí.

Nebudete svůj internet náhodou sdílet se sousedy?

Dříve bylo běžné, že jste měli FUP, tedy limit, který jste nesměli překročit. Pokud jste jej překročili (za měsíc vyplýtvali více dat, než bylo povoleno), rychlost internetu se vám drasticky snížila. Dnes už se s tímto principem téměř nesetkáte, nicméně měli byste si dávat pozor na něco jiného.

Nesdílíte náhodou své internetové připojení s ostatními sousedy? Děje se to zejména v bytových domech. Zkuste se někdy podívat, jestli je internet ve dvě ráno stejně rychlý jako v šest večer. Mnohé domácnosti zřejmě z vlastní zkušenosti vědí, že v šest večer, kdy sedí u počítače čtvrtina paneláku a další čtvrtina má v ruce telefon, jde internet prostě pomaleji. Takhle to ale fungovat vůbec nemusí. Stačí si najít jiného poskytovatele.

Nevyplatilo by se vám pořídit si balíček internetu s televizí?

Někteří poskytovatelé internetu nabízí balíček, v němž je obsaženo připojení k internetu a také internetová televize. Nevyplatilo by se vám něco takového? Už byste nemuseli dál řešit žádný přechod z DVB-T na DVB-T2, také byste mohli využívat zpětného přehrávání pořadů. Navíc mít internet a televizi vyřešené od jednoho poskytovatele znamená ušetřit si starosti.

Pokud si i vy chcete domů zařídit rychlejší internet či internetovou televizi za dobrou cenu, podívejte se přímo na web jednoho z poskytovatelů – https://www.nej.cz/.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient