Podle ekonoma DRFG Martina Slaného je bezhotovostní ekonomika špatné řešení

dluhopisy

Hlavní ekonom investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka se jmenuje Martin Slaný. Loni byl jedním z vystupujících na konferenci FINfest a ve svém vystoupení se věnoval hospodářské krizi. Ve své prezentaci se věnoval podobným příznakům současné ekonomiky s těmi, které v roce 2008 hospodářskou krizi zapříčinily. Tentokrát ale bude mluvit o tématu, které budí vášně, a to o bezhotovostní ekonomice.

Mezinárodní měnový fond o světe bez hotovosti opět začíná nahlas mluvit. Ekonom Slaný z DRFG v cashless ekonomice spatřuje velké nebezpečí, které může vážně poškodit ekonomický systém. V konečném důsledku může podle Slaného ohrozit dokonce celou ekonomiku, ale také politickou svobodu. Snaha zavést bezhotovostní společnost podle něj není výsledkem evolučního procesu, který by souvisel s poklesem využívání hotovosti, tady se jedná o nařízení ze shora, které může má za cíl manipulovat s našimi penězi a ohrozit naší svobodou.

DRFG Davida Rusňáka nabízí fondy a dluhopisy

Nebezpečí bezhotovostní ekonomiky spatřuje Slaný především v záporných úrokových sazbách, které by významně změnily postavení dlužníka a věřitele. Centrální banky už nyní sice mohou nastavit záporné úrokové sazby, ale právě hotovost jim brání hranici sazeb snižovat hodně do mínusu. Svět bez peněz by podle ekonoma DRFG Slaného státům dopomohl k další regulaci, ale také k ještě větší kontrole nad spotřebou obyvatelstva.

Peníze proto nejsou žádným reliktem starých časů, naopak jsou jedním z prostředků, který každému umožňuje svobodně se rozhodovat. Je to základní pilíř vztahu občana ke státu, podotýká Martin Slaný, který v investiční skupině DRFG, jejímž majoritním akcionářem a předsedou představenstva je podnikatel a mecenáš David Rusňák, zastává funkci hlavního ekonoma.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient