Jaké jsou aktuální trendy v oblasti zahradního nábytku?

Majitelé rodinných domů už jistě netrpělivě vyhlížejí dobu, kdy venku konečně začnou panovat příjemné teploty. Pak je totiž možné posedět na zahrádce, aniž by vám byla zima. Právě nyní je ideální čas na nákup nového zahradního nábytku pro sezonu 2021. Jaké jsou v tomto směru moderní trendy?

Teakový nábytek

Hitem posledních let, tento rok nevyjímaje, je zahradní nábytek z teakového dřeva. To má skvělé vlastnosti. Jde o velmi tvrdou a vysoce odolnou dřevinu, což ji přímo předurčuje právě pro výrobu zahradního nábytku. Teakovým křeslům, židličkám a stolkům nevadí ani zvýšená vlhkost a kontakt s vodou, takže se nemusíte bát toho, že vám tento zahradní nábytek brzy začne plesnivět, ani po letech užívání na něm nebudou patrné žádné stopy poškození. Teakový zahradní nábytek vám vydrží klidně deset let, což do velké míry kompenzuje jeho přeci jen trochu vyšší pořizovací cenu.

Ratanový nábytek

Velmi populární je stále zahradní nábytek z ratanu. Jde o mimořádně lehký materiál, který rovněž přirozeně odolává vlhkosti. Má-li ratanový nábytek dobrou povrchovou úpravu, můžete jej ve venkovních prostorách nechat klidně od jara do podzimu, není nutné ho neustále stěhovat dovnitř domu, případně schovávat v kůlně či jiných přístřešcích.

Zahradní lehátka

Jednoznačným trendem v oblasti venkovního nábytku jsou bezesporu zahradní lehátka. Opět dominují spíše modely z přírodních materiálů, zejména zmíněného teaku, ale i klasických českých dřevin – dubu, buku či borovice. Při výběru zahradního lehátka je dobré si trochu připlatit a zvolit polohovatelnou variantu, neboť vám poskytne maximální komfort v jakékoliv situaci, ať už se budete chtít slunit, číst knihu, potažmo jen tak odpočívat a pospávat na čerstvém vzduchu.

Zahradní sedačky

Zajímavým kusem nábytku jsou nepochybně zahradní sedací soupravy. Výhodou je především fakt, že umožní posezení pro větší množství osob, takže se nemusíte namáhat s pořizováním několika kusů samostatných židliček a křesel.

Výběr zahradního nábytku vám nyní výrazně usnadní web inhaus.cz. Slouží totiž jako online vyhledávač a srovnávač nabídek z řady tuzemských internetových obchodů, díky čemuž získáte dokonalý přehled o aktuálních možnostech a cenových relacích (nejen) zahradního vybavení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient