Exekuce jako cesta z dluhové spirály

Ačkoliv svoje finanční závazky platíte vždycky včas, exekucí můžete být ohroženi i vy. Důvod může být třeba ten, že po rozvodu váš bývalý partner nehradí své závazky nabyté za manželství a vy se v hledáčku exekutora ocitnete také. Na co se připravit, pokud je jediným řešením takových problémů exekuce?

Komunikujte

Ať jste se do problémů dostali svým nebo cizím zaviněním, platí jednotné pravidlo a to komunikovat. S věřiteli se v mnoha případech dá domluvit na několika měsíčním odkladu, prodloužení délky nebo snížení splátek. V opačném případě přichází na řadu exekuce neboli státem povolený způsob, jak vymoci dluhy. Vykonává ji exekutor, jenž postupuje dle nařízení soudu. Exekutorský úřad má přesně definované postupy, práva a povinnosti jednotlivých stran.

Když není jiné řešení

Dražba a exekuce nemovitostí je skutečně nejkrajnějším způsobem, pokud se situace nedá řešit jinak. K tomuto řešení se uchyluje až v případě, kdy nestačíte své finanční závazky uhradit dalšími formami exekuce. Ty se například týkají srážek ze mzdy, prodeje movitých věcí, provedení práce či příkazu k výplatě z bankovního účtu. Exekuce nemovitostí je posledním záchytným bodem, jenž vás dokáže dostat z potíží. Podaří-li se nemovitost prodat, dojde k peněžitému plnění a tím pádem uspokojení pohledávek věřitelů. Dobrou zprávou je, že o tento typ prodeje nemovitostí je značný zájem.

Nemovitost za hubičku

Dražba nemovitostí v exekuci je pro mnoho lidí atraktivní příležitostí, jak si pořídit bydlení, pozemek, rekreační či komerční objekt za zlomek tržní ceny. Dražba nemovitostí se rovněž týká garáží, lesů, průmyslových hal či zemědělských staveb. Celou nabídku objektů naleznete v online katalogu. Velmi rychlému prodeji nahrává též fakt, že aukce je možné účastnit se z pohodlí domova.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient