Jedinou možností je zrušit EET.

Strana soukromníků ČR vítá legislativní iniciativu senátorů včele se senátorem Ivo Valentou, kteří předkládají zákon o zrušení elektronické evidence tržeb. „Předložit a schválit zákon o zrušení EET je jedinou možností, jak zastavit tento šikanující zákon. Jsme proto rádi, že senátor Ivo Valenta, který byl zvolen do horní komory parlamentu, stále hrdě nese prapor boje na ochranu živnostníků a malých podnikatelů a společně s dalšími stejně smýšlejícími senátory tento zákon předkládají,“ uvedl Petr Bajer, předseda Strany soukromníků ČR, která od začátku intenzivně kritizuje zavádění EET a upozorňuje na její negativní dopady na všechny podnikatele i jejich zákazníky.

„Ministerstvo financí do nekonečna mění pravidla a podmínky zavádění EET. Tím zásadním způsobem destabilizuje podnikatelské prostředí a vede živnostníky do záhuby. A to už ani nemluvím o tom, že samo zavedení EET bude znamenat likvidaci tisíců živností s přímým dopadem na nezaměstnanosti v České republice,“ dodal Petr Bajer.

Podle Soukromníků není možné dále vyčkávat a tolerovat zvůli dnešní vlády, která se otočila ke všem malým podnikatelům zády a rozhodla se je systematicky zlikvidovat. „Nemůžeme čekat na volby a doufat, že budoucí vláda bude natolik soudná, že EET zruší. Právě teď se ukazuje ve vší nahotě, jak je zákon o EET nekvalitně připravený a jak fatální dopady může mít na české podnikatele. Proto vyzýváme všechny poslance a senátory, aby se spojili, našli v sobě sílu a odvahu postavit se zjevně špatnému zákonu a podpořili zákon o zrušení EET,“ vzkazuje do parlamentu předseda Soukromníků Petr Bajer.

Soukromníci zároveň vítají všechny plánované protestní akce, demonstrace a petice, které jsou nasměrovány proti EET. „Je dobře, že si lidé v daleko větším počtu začínají uvědomovat negativní dopady EET a potvrzují to, co říkáme od začátku. Navíc tyto protesty navazují na naši demonstraci, kterou jsme nazvali Vítězný únor 2016, v rámci které jsme upozorňovali právě na EET a kontrolní hlášení DPH. Řada je teď na poslancích a senátorech, aby zatáhli za záchrannou brzdu a skoncovali s EET,“ dodal Petr Bajer.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient