Siemens a Bentley Systems prohlubují své strategické spojenectví

Pro realizaci nových rostoucích příležitostí v oblasti průmyslu a infrastruktury prostřednictvím integrace komplementárních digitálních inženýrských modelů

Společnosti Siemens a Bentley Systems dnes oznámily, že podepsaly dohodu o strategickém spojenectví s cílem vytvářet novou obchodní hodnotu zrychlováním digitalizace, které umožní modernizaci dodávání infrastrukturních projektů a výkonnost aktiv v komplementárních obchodních oblastech. Siemens a Bentley Systems nejprve investují nejméně 50 milionů EUR do vývoje společných řešení, aby mohly rozšířit své příslušné nabídky pro oblast infrastruktury a průmyslu ve prospěch koncových uživatelů. Výsledkem budou nové unikátní cloudové služby, pro platformu connected data environment, v němž bude možné konvergovat digitální technické modely od obou společností. Kromě těchto bodů dohody společnost Siemens získala sekundární akcie společnosti Bentley v hodnotě zhruba 70 milionů EUR v rámci programu společnosti, který bude pokračovat, dokud budou akcie společnosti Bentley Systems veřejně obchodované.

Společnosti Siemens a Bentley Systems již v minulosti vzájemně doplňovaly svá příslušná portfolia tím, že od sebe vzájemně nakupovaly licence k technologiím, aby mohly poskytovat řešení v divizích Digital Factory a Process Industries & Drives, kde již byly integrovány příslušné nabídky software. Například software společnosti Bentley pro modelování reality byl integrován do nástroje Process Simulate společnosti Siemens, aby bylo možné využívat mračna bodů získaná z laserového skenu při modelování stávající situace nevyužitých průmyslových areálů. Výrobce Turnkey Manufacturing Systems (TMS), který působí v automobilovém průmyslu, úspěšně nasadil inovativní funkce využívající mračna bodů, aby vytvořil „digitální klon“ výrobní linky, a tak významně zlepšil své plánovací a validační procesy a zároveň ušetřil čas a peníze.

Nové investiční iniciativy budou zahrnovat prakticky všechny divize společnosti Siemens. Hlavní výhodou bude shromažďování informací z řešení společnosti Siemens v komplementárních aplikacích společnosti Bentley pro modelování návrhu, analytické modelování, konstrukční modelování a modelování výkonnosti aktiv. Výsledkem budou integrované a přístupné digitální technické modely, jako je zmíněný „digitální klon“ zobrazovaný prostřednictvím imerzivního 3D rozhraní, které umožní nebývalou provozní výkonnost, viditelnost a spolehlivost. Tímto krokem dojde k unikátnímu spojení digitálních technických modelů: fyzických inženýrských modelů v jejich 3D fyzické realitě prostřednictvím softwarových řešení Bentley a odpovídajících funkčních inženýrských 2D modelů v rámci řešení Siemens.

Společnosti Siemens a Bentley Systems nalezly příležitosti ke vzájemné spolupráci v oblastech hospodaření s energií, výroby energie, stavební technologie a mobility, kde každá ze společností může využít své technologické a průmyslové odborné znalosti, a nabídnout tak na trhu novou obchodní hodnotu. Například aplikace společnosti Bentley pro 3D modelování a strukturální analýzu průmyslových a infrastrukturních aktiv doplňují řešení a jedinečné odborné znalosti v oblasti elektrifikace a automatizace společnosti Siemens. Siemens a Bentley Systems budou každá poskytovat software k vytvoření kompletních řešení od jedné či druhé společnosti ku prospěchu svých příslušných zákazníků s cílem zlepšit výkonnost projektů a aktiv prostřednictvím simulace a virtuálního zprovoznění. Vývojářská činnost bude těžit ze stávajících závazků společností Siemens a Bentley Systems k otevřenosti a interoperabilitě a bude je rozvíjet.

Klaus Helmrich, člen správní rady společnosti Siemens AG, uvedl: „Tento krok dále rozšíří náš ekosystém průmyslového software ze 2D na 3D softwarová řešení, a tak dodá simulačnímu portfoliu v naší nabídce Digital Enterprise nový rozměr. Důsledně realizujeme naši vizi „digitálního klonu“ od virtuálního plánování po skutečný produkt ku prospěchu našich zákazníků, kteří sami digitalizaci začleňují do svého hodnotového řetězce. Bentley Systems je díky své nezávislosti, zkušenostem v oblasti interoperability a přednímu postavení v oblasti inženýrského a návrhářského software pro tento záměr ideálním partnerem.“

Generální ředitel Bentley Systems Greg Bentley uvedl: „Pouze se společností Siemens jsme se dokázali cíleně dostat za pouhé napojení „průmyslového internetu věcí“ do tvorby digitálních inženýrských modelů pro vizuální operace a propojenou výkonnost infrastrukturních aktiv. Vzhledem k tomu, že již dlouho sdílíme komplementární technologie, jsme velmi nadšení, že můžeme nyní tak rozsáhlým způsobem přispět k vedoucímu postavení společnosti Siemens v oblasti průmyslové digitalizace.“

Siemens AG (Berlín a Mnichov) je světový technologický koncern, který je přes 165 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu, spolehlivost a celosvětové působení. Společnost působí ve více než 200 zemích, přičemž se zaměřuje na oblasti elektrifikace, automatizace a digitalizace. Je jedním z největších světových výrobců energeticky účinných a úsporných technologií, Siemens je předním dodavatelem řešení pro výrobu elektrické energie a přenos energie a průkopníkem v oblasti infrastrukturních řešení jakož i automatizace, pohonů a softwarových řešení pro průmysl. Společnost je také předním dodavatelem zdravotnických zobrazovacích zařízení, jako je počítačová tomografie a magnetická rezonance, a lídrem v oblasti laboratorní diagnostiky i klinické IT. Ve finančním roce 2016, který skončil 30. září 2016, dosáhla společnost Siemens obratu 79,6 mld. EUR s čistým ziskem 5,6 mld. EUR. Na konci září 2016 zaměstnávala na celém světě zhruba 351 000 zaměstnanců. Další informace jsou dostupné na stránkách www.siemens.com.

Bentley Systems je přední světová společnost zabývající se poskytováním komplexních softwarových řešení architektům, inženýrům, geodetům, konstruktérům a vlastníkům/provozovatelům, která umožňují modernizaci designu, výstavby a provozu infrastruktury. Uživatelé produktů Bentley mohou využívat předávání informací mezi jednotlivými obory, po celou dobu životnosti infrastruktury, a vytvořit tak projekty a prostředky přinášející lepší výsledky. Řešení společnosti Bentley zahrnují aplikace MicroStation pro informační modelování, řešení pro projektové týmy ProjectWise umožňující dodávaní integrovaných projektů a řešení pro oblast provozu AssetWise pro dosažení inteligentní infrastruktury – to vše doplněné profesionální nabídkou služeb a kompletní správou řízených služeb na celém světě. Společnost Bentley byla založena v roce 1984; má více než 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích, roční příjmy přesahující 600 mil. USD a od roku 2009 investovala přes 1 mld. USD do výzkumu, vývoje a akvizic. Další informace o společnosti Bentley najdete na adrese www.bentley.com.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient