Jednoduchý návod, jak vybírat krmivo pro psy

krmivo pro psy

Je váš chlupatý mazlíček prakticky členem rodiny, a proto mu chcete dopřát jen to nejlepší? “Pamlsky” od stolu to bohužel rozhodně nejsou, ať už o ně pes žadoní sebevíc. Zaměřte se raději na krmivo, díky němuž se zvíře bude těšit optimálnímu zdraví. Stačí pamatovat na několik kritérií.

1. Složení krmiva

Nejdůležitější položkou na etiketách konzerv či granulí je obsah masa. To by tedy mělo tvořit hlavní složku krmiva pro psy, přičemž v ideálním případě by mělo být uvedeno jeho procentuelní zastoupení v sušině. Dále vhodná krmiva obsahují optimální množství bílkovin, nejlépe živočišného původu. Naopak si dávejte pozor na obilniny, které jsou pro psy ve větším množství hůře stravitelné. Dbejte na to, aby měl pejsek dosatek vitamínů, avšak nikoli přemíru sachridů a tuků.

2. Věk a zdraví psa

Batole byste také jistě nekrmili škvarky, a tak nezapomeňte i u psa zohlednit při výběru potravy věk. Štěňátka, dospělí psi a starší jedinci, kteří již často trpí zhoršeným zdravotním stavem či nadváhou, mají vždy jiné potřeby. Zdraví zvířete přirozeně nesouvisí jen s věkem. Pejsci dnes stále častěji trpí potravinovou intolerancí nebo alergiemi, v takovém případě je třeba vybírat z nabídky hypoalergenních krmiv.

3. Tělesná stavba a aktivita

Granule pro psy se klasicky dělí na krmivo pro malá, střední a velká plemena. Rozdíl skutečně nespočívá jen v objemu potravy, který konkrétní rase podáváme. Tak například krmiva pro menší psy mají vyšší podíl bílkovin a tuků, větší rasy zase potřebují přidanou kloubní výživu. Krom toho je třeba zohlednit, jestli se psem chodíte na cvičiště, nebo jste si pořídili tzv. gaučáka. Při zvýšeném energetickém výdeji je vhodné volit krmivo pro aktivní psy.

A na posledním místě…

…se nachází značka. Opravdu. Nedejte se ošálit tím, co by podle reklamních sloganů kupoval váš pes, ani záběry na spokojeně mlaskající zvířata s načesanou srstí. Na druhé straně se ani nesnažte ušetřit tím, že ihned sáhnete po té nejlevnější plechovce. Prostě a jednoduše čtěte etikety, zohledněte všechny výše zmíněné faktory a vyberte vašemu parťákovi krmivo pro psy přímo na míru.

granule pro psy, krmivo pro psy

.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient