Johnson Controls přináší komfort a luxus novému Volvu S90

Johnson Controls přináší komfort a luxus novému Volvu S90

Expertní znalosti v problematice sedadel pro sedan luxusní třídy

Johnson Controls přináší komfort a luxus novému Volvu S90

Modelem Volvo S90, který přijde na trh letos v létě, ohlašuje výrobce prémiových automobilů novou éru designu, inovací a švédského luxusu. Nový sedan kombinuje hezké přírodní materiály se sofistikovanými intuitivními technologiemi, které se zaměřují na řidiče a design interiéru. Společnost Volvo spolupracovala s Johnson Controls na sedadlech pro toto vozidlo. Na sedadla jsou použity vysoce kvalitní potahové materiály, komfortní čalounění a zpracování nejvyšší kvality, aby byl zaručen luxus a pohodlí. Kromě toho společnost Johnson Controls pro Volvo S90 vyvinula a integrovala zadní řadu sedadel včetně jejich kovových konstrukcí.

Volvo S90 nastoluje nový standard v segmentu sedanů luxusní třídy. Pod heslem „skandinávská elegance“ kombinuje švédská automobilka nejmodernější vozidlové technologie s přímočarým designem pro exteriér i interiér, na čemž Volvo těsně spolupracovalo se společností Johnson Controls.

„Jsme velmi potěšeni, že jsme měli možnost přispět našimi dlouholetými zkušenostmi v oblasti vývoje a výroby sedadel k návrhu interiéru Volva S90,“ řekl Tony Malila, vice president & general manager, Customer Group Volvo v Johnson Controls Automotive Seating. „V úzké spolupráci s týmem Volvo jsme navrhli sedadlo, které optimálně využívá interiér vozidla a poskytuje všem cestujícím dostatek prostoru a pohodlí. Cílem bylo vzbudit při řízení Volva S90 stejný pocit, jako při projíždění klidnou a uvolněně majestátní švédskou divokou přírodou. Naším úkolem bylo vytvořit při sezení zážitek, který tento cíl podporoval. Při počátečním testování Volva S90 renomovanými odbornými médii byla pozitivně hodnocena konkrétně sedadla, což je velkým oceněním naší spolupráce.“

Kromě potahů a čalounění pro všechna sedadla Volva S90 vyvinula společnost Johnson Controls celou zadní řadu sedadel. Johnson Controls byla zodpovědná za celý vývojový proces, od projektování a dodání kovové konstrukce až po integraci.

„Volvo S90 je velmi moderní automobil. To se odráží ve stejné míře vážnosti, které se těší každý pasažér. Sedadla musí splňovat i tento standard,“ řekl Malila. „Konstrukce zadních sedadel vychází do značné míry ze sedadla řidiče a v žádném případě není horší z hlediska pohodlí. Vzhledem k tomu, že všechny fáze vývoje včetně integrace byly v našich rukách, dokázali jsme vytvořit ucelený zážitek ze sezení, a to nejen díky vysoké kvalitě sedadel, ale také optimálním využitím vnitřního prostoru.“

Společnost Volvo za podpory Johnson Controls vytvořila komplexní prostorový koncept, který je svým jasným štíhlým designem typicky skandinávský. Model Volvo S90 je prodchnutý luxusem díky propojení prvotřídních materiálů, vášně pro detail, mimořádného zpracování a především dostatečného prostoru.

„V interiéru vozidla je největším luxusem prostor,“ řekl Malila. „Společnost Volvo Cars si tuto skutečnost uvědomuje a vědomě ji u Volva S90 aplikuje. I když přední sedadla nabízejí nejvyšší míru komfortu, zabírají relativně málo místa, a to především kvůli jejich extrémně štíhlým opěradlům. Tím vznikl dostatek místa pro nohy cestujících na zadních sedadlech. Naším cílem při navrhování a integraci zadní řady sedadel bylo podpořit přístup společnosti Volvo v této oblasti.“

– Cross reference: Picture is available at AP Images (http://www.apimages.com) –

Pro podrobnější informace se obraťte na:

Johnson Controls GmbH

Automotive Seating

Industriestraße 20-30

51399 Burscheid

Německo

Lars Boelke

Tel.: +49 2174 65-1117

E-mail: lars.boelke@jci.com

Internet: www.johnsoncontrols.cz

Sledujte nás na Twitteru:

@JCseating

O společnosti Johnson Controls

Společnost Johnson Controls je celosvětovým lídrem působícím v mnoha technologických a průmyslových odvětvích, který poskytuje své služby zákazníkům ve více než 150 zemích. Našich 150 000 zaměstnanců vytváří vysoce kvalitní produkty, služby a řešení za účelem optimalizace energetické a provozní účinnosti budov, olověné akumulátory pro automobily a technologicky náročnější baterie pro hybridní a elektrická vozidla a v neposlední řadě interiéry pro automobily. Náš závazek týkající se udržitelnosti pochází z doby vzniku naší společnosti v roce 1885, kdy byl vynalezen první elektrický pokojový termostat. Díky našim strategiím růstu a zvyšujícímu se podílu na trhu se cítíme zavázáni k tomu, abychom vytvářeli hodnotu pro naše akcionáře a přinášeli úspěch našim zákazníkům.

O Johnson Controls Automotive Experience

Johnson Controls Automotive Experience je společností s vedoucí úlohou na trhu s automobilovými sedadly, součástmi a systémy. Její produkty, technologie a pokročilé výrobní postupy umožňují předním výrobcům automobilů odlišit jejich vozidla od konkurence. S více než 200 výrobními zařízeními po celém světě je Johnson Controls tam, kde je zákazníci potřebují. Zákazníci si mohou vychutnat pohodlí a styl produktů firmy, počínaje jednoduchými komponentami a konče kompletními sedadlovými systémy. Díky své celosvětové kapacitě dodává více než 50 milionů vozidel ročně. Johnson Controls plánuje vyčlenění své obchodní jednotky Automotive Experience s předpokládanou realizací na začátku fiskálního roku 2017. Poté bude Automotive Experience fungovat jako nezávislá společnost Adient, kótovaná na burze. Bruce McDonald bude působit jako chairman a CEO nového podniku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient