Kancelář Císař, Češka, Smutný počtvrté obhájila titul Právnická firma roku

Společnost Epravo.cz každoročně uděluje ocenění Právnická firma roku a letos si titul už počtvrté v řadě odnesla advokátní kancelář Císař Češka Smutný (AKCCS). Zaujali v oblasti bono a společenské odpovědnosti, navíc se stali doporučovanou kanceláří v oblasti Veřejné zakázky.

Podporují národní dědictví

JUDr. Pavel Smutný
JUDr. Pavel Smutný

Kategorie Pro Bono a CSR byla do oceňování právnických firem přidána dodatečně a je to správné. Jak uvedl i JUDr. Pavel Smutný z AKCCS , tato kategorie reflektuje tradici angažovanosti advokátů ve veřejném života. Advokátní kancelář Císař Češka Smutný získala titul zejména díky svému nadačnímu fondu BOHEMIAN HERITAGE FUND, který funguje už od roku 2009.

Nadační fond sice vznikl o mnoho let později než samotná advokátní kancelář, ale společenská odpovědnost byla pro společníky vždy důležitá. Momentálně sami podporují kolegy, aby se oblasti věnovali také. Kromě jiného se stali partnery Cen Pro bono & CSR 2016.

Národ si zaslouží své symboly

Pavel Smutný absolvoval Právnickou fakultu UK v Praze a po praxi spolu s JUDr. Jaromírem Císařem a prof. JUDr. Zdeňkem Češkou, CSc. založil vlastní advokátní kancelář. Své společníky si nevybíral pouze podle odborných znalostí, ale důležitý pro něj od počátku byl i kulturní a společenský rozhled. Touha veřejně přispět k rodící se demokracii byla silná, však je mj. členem Rady Národního divadla, Evropského výboru Operních nadací či správní rady Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl.

O mnoho let později všichni tři společníci založili nadační fond BOHEMIAN HERITAGE FUND, který pomáhá chránit a rozvíjet národní kulturní dědictví. Ročně fond shromáždí šest až osm milionů z rukou soukromých mecenášů.

JUDr. Pavel Smutný se svými společníky je výborným právníkem, zastupoval například stát v kauze Čepro versus Krejčíř. Jeho životním posláním však je ukázat české společnosti, že národ bez symbolů je jako tvor bez kostry.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient