Studium cestovního ruchu otvírá bránu do světa

S příchodem nového roku vyvstává žákům 9. třídy základních škol povinnost zvolit si dalši studijní dráhu. Dříve populární všeobecná gymnázia již nepřitahují tolik zájemců, protože studenti po jejich ukončení špatně nacházejí uplatnění. Naproti tomu cestovní ruch je perspektivním oborem, který poskytne nejen různé kariérní možnosti, ale také studenty jazykově vybaví pro cestování po celé Evropě.

Střední škola ARCUS je špičkou mezi obdobnými vzdělávacími ústavy

Ideální volbou pro zájemce o stadium cestovního ruchu je pražská Soukromá střední škola cestovního ruchu ARCUS, s.r.o., která se opírá o vice než 23letou tradici. O kvalitě výuky vypovídá nejen aprobovaný pedagogický sbor, ale také Zlatý certifikát kvality, který škola obdržela v roce 2007. Studenti se zde věnují technice a ekonomice cestovního ruchu, vyzkouší si v praxi vedení CK, proniknou do tajů průvodcovství, získají základy práva, obchodní korespondence i účetnictví. Velký důraz je kladen na výuku cizích jazyků a výpočetní techniky. To vše jsou vědomosti, které lze v reálném životě uplatnit v širokém spektru profesí, maturanti se tedy ve světě určitě neztratí.

Jazykové vzdělání poskytne studentům široké možnosti uplatnění

Kdo nezná cizí jazyky, je v dnešním světě doslova ztracen. Proto střední škola ARCUS Praha nabízí svým studentům na výběr hned mezi pěti světovými jazyky (angličtina, němčina, španělština, ruština a francouzština). Učit se budou tři z nich, výsledkem by pak mělo být složení mezinárodních jazykových zkoušek FCE a CAE. S ovládnutím jazyka pomohou i školou organizované zájezdy do Anglie.

Vynikající technické zázemí

Od wifi připojení přes dataprojektory a počítače v každé učebně až po perfektně vybavenou učebnu výpočetní techniky – střední škola Praha Arcus má pro studenty k dispozici veškeré myslitelné vybavení. Všichni žáci navíc dostávají ke studiu nový iPad mini. Studium výpočetní techniky ze patří k hlavních cílům, počítačoví maniaci a milovníci Apple si tak přijdou na své. Samozřejmostí je přehledný online docházkový i klasifikační systém.

Nedocenitelná praxe

Střední škola cestovního ruchu Arcus poskytuje studentům oproti konkurenci to příslovečné něco navíc: vedení vlastní cestovní kanceláře. V CK ARCUS mohou během studia tvořit katalogy, věnovat se účetnictví či připravovat harmonogramy zájezdů. V posledním ročníku je na nich samostatná organizace exkurze pro jiné školy a vyzkoušejí si i průvodcovství. A za práci je čeká i finanční odměna, takže vlastně získají brigádu přímo v oboru a jedinečnou průpravu do budoucnosti. Před ostatními uchazeči o zaměstnání tak budou mít pořádný náskok.

Zaujalo vás studium cestovního ruchu? Přijďte se do střední školy Arcus podívat. Před přijímacími zkouškami, které se konají v dubnu, proběhne několik dní otevřených dveří. Kromě toho škola poskytuje jedinečnou možnost vyzkoušet si přijímačky nanečisto.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient