Kapsch koupil část Schneider Electric

Kapsch koupil část Schneider Electric

Světový lídr v elektronických mýtných systémech Kapsch razantně posiluje rovněž v oblasti inteligentních dopravních systémů. Akvizicí dopravní části gigantu Schneider Electric rozšiřuje svoje technologické know-how z dálnic také do městských center.

Pokračující urbanizace planety je dnes nezastavitelným trendem, a města čelí novým výzvám. „Naše inovace v integrovaném řízení dopravy zvýší nejen bezpečnost provozu ve městech a na dálnicích, ale rovněž i její efektivitu a ekologičnost díky zlepšení toků dopravy a předávání potřebných informací motoristům v reálném čase,“ říká výkonný šéf firmy Georg Kapsch.

Uzavřený obchod v hodnotě 26 milionů Eur patří k nejvýznamnějším technologickým akvizicím poslední doby. Potvrzuje globální sílu Kapsche a jeho cíl být stále na špici vývoje inteligentních dopravních systémů. „Vnímám to jako silný pozitivní signál i pro Českou republiku jako našeho stávajícího zákazníka, ale rovněž i pro potenciální projekty na úrovni měst a krajů,“ vysvětluje Karel Feix, šéf české větve rakouského holdingu. Kromě Evropy rozšíří Kapsch svou pozici na rozvíjejících se trzích ve Španělsku, Latinské Americe, Severní Americe a na Blízkém východě.

Víte že, Kapsch…

…je 1. na světě v elektronických mýtných systémech?

…dodal přes 250 mýtných projektů od Austrálie, přes Čínu, Evropu, Afriku, přes jižní Ameriku po USA?

…je 1. na světě v bezpečnosti pro železnice GSM-R?

…dosahuje ročního obratu 1 miliardu EUR?

…zaměstnává více než 6000 specialistů a expertů?

…působí ve více než 40 zemích celé planety?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient