Kavalan Whisky získává „trofej“ v mezinárodní soutěži International Spirits Challenge

Kavalan Whisky získává „trofej“ v mezinárodní soutěži International Spirits Challenge

Kavalan, tchajwanský výrobce výběrové whisky, obdržel nejvyšší ocenění ve své kategorii na mezinárodní soutěži International Spirits Challenge (ISC) za svoji whisky Kavalan Solist Ex-Bourbon Single Cask Strength.Kavalan Whisky

„Náš ex-Bourbon s plnou chutí zraje v amerických ex-Bourbon sudech, nefiltrovaný za studena s vanilkovým, ovocným a kokosovým důrazem“, uvedl YT Lee, majitel palírny Kavalan Distillery.

Richard Paterson, předseda kategorie ‚jiná Whisky‘ a mistr míchač Whyte & Mackay Distillers uvedl: „Přestože je Kavalan velmi mladou společností, je kvalita a konzistentnost její whisky působivá“.

Porotci ISC udělují „trofej“ v každé kategorii „výjimečnému výrobku [s] výjimečnou kvalitou,“ přičemž mu udělují nejvíce 90 až 100 bodů.

Společnost Kavalan může tuto trofej připojit ke svým 5 zlatým medailím, které již v letošním 21. ročníku ISC získala za následující produkty: Ex-Bourbon Oak, Podium, Solist Brandy Single Cask Strength, Solist Moscatel Sherry Single Cask Strength, stejně jako zlato za svůj ex-Bourbon.

Společnost Kavalan se rovněž dostala do užšího výběru globálního ocenění „palírna roku“ pro výrobce zasluhující zvláštního uznání, které se „posuzuje…podle výsledků všech značek přihlášených do soutěže jednotlivými společnostmi“.

V letošním roce byla whisky Solist Amontillado Sherry Single Cask Strength vyhlášena „nejlepší Single Cask Single Malt Whisky světa“ v prestižní soutěži World Whiskies Awards (WWA). WWA udělila v roce 2015 Kavalan Solist Vinho Barrique ocenění „Nejlepší Single Malt Whisky světa“.

O Kavalan Whisky

Tchajwanská palírna Kavalan Distillery se věnuje umění single malt whisky od roku 2006. První subtropická palírna whisky na světě je průkopníkem ve výrobě whisky v horkých klimatických podmínkách a získala již více než 180 zlatých medailí. Nad výrobou dohlíží špičkový tým pro výzkum a vývoj společně s mistrem míchačem vyškoleným ve Spojeném království a mezinárodním konzultantem. Ročně vyrobí 5 milionů lahví whisky, která svojí chutí patří k těm nejlepším na světě, a to včetně nejlepší Best Single Malt Whisky světa pro rok 2015 Solist Vinho Barrique.

Whisky Kavalan zraje v amerických dubových sudech v intenzivní vlhkosti a horku. K její kvalitě přispívají také mořské a horské vánky a pramenitá voda ze Sněžné hory, které společně přispívají k charakteristické krémovitosti whisky Kavalan. Kavalan se jmenuje po starém označení pro okres I-lan a díky své mateřské společnosti King Car Group může využívat její třicetileté zkušenosti z oblasti výroby nápojů. Whisky Kavalan je dostupná ve 40 zemích. Více informací na www.kavalanwhisky.com/en/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient