Když se snoubí moderní technologie s praktičností

V dnešním světě nás obklopuje nespočet obrazovek – od televizí přes počítačové monitory. Strávíme s nimi spoustu času, přesto však málokdy dbáme na jejich správné polohování a upevnění. Přitom právě to šetří naše zdraví (především oči a krční páteř) a představuje prevenci proti poničení často drahé techniky.

Kam s televizí?

Trh s televizemi se v posledních letech neuvěřitelně rozrůstá a inovuje. Modely, které byly před pár lety nadstandardním luxusem dostupným jen úzké skupině uživatelů, jsou dnes běžným vybavením téměř každé domácnosti. Televize je nám každodenním společníkem. Zároveň však stále jde o poměrně drahý kus elektroniky, o který by měl zodpovědný uživatel pečovat. Není například vhodné postavit ji na frekventované místo, kde hrozí, že do ní někdo omylem vrazí a poškodí ji. Také umístění přímo na podlaze bývá velice riskantní – nehledě na to, že pak televize není ve výšce očí, což je škodlivé i pro naše zdraví.

Televizní stojany tento problém elegantně vyřeší. Přístroj nebude stát na zemi, naopak ho budete mít pohodlně umístěný ve výšce očí, za což vám vaše krční páteř jistě poděkuje. U většiny kvalitních stojanů je možné nastavit výšku tak, aby odpovídala parametrům televize i vašim potřebám. Některé modely jsou dokonce vybaveny kolečky, takže v případě nutnosti můžete s televizí snadno manipulovat. To se hodí, třeba když vám do pokoje přibude nový kus nábytku nebo potřebujete vymalovat – jednoduše televizi posunete. Je to velká výhoda například oproti obrazovkám napevno přišroubovaným ke zdi, v jejich případě je jakákoliv manipulace zdlouhavý technický oříšek.

Na profesionální úrovni

Stojany na televizi či monitor nevyužijete zdaleka jen v pohodlí domova. Na trhu již dnes najdete širokou nabídku prezentačních a konferenčních stojanů, které představují šikovné pomocníky při firemních schůzích, poradách či při představování nového projektu. Stejně jako v případě domácích stojanů jsou polohovatelné a zároveň opatřené kolečky, což se hodí i v pracovním prostředí. S televizí či monitorem, na kterém prezentujete, tak můžete snadno manipulovat a místo starostí s technickou stránkou věci se soustředit na podání profesionálního výkonu.

Jak vybrat správný stojan

U každého stojanu na televizi či monitor se setkáte s takzvaným VESA standardem. Je to údaj označující vzdálenost mezi šrouby, kterými se vaše obrazovka na stojan uchytí. Jeho zjištění není nic složitého – stačí změřit rozteč vzdálenosti děr na zadní straně obrazovky, nejdříve vodorovnou a poté svislou. Zkušený dodavatel stojanů by vám měl být schopen s měřením pomoci. Na výběr máte také mezi dvěma typy držáků – sklopným a fixním. Většině zákazníků doporučují výrobci držák sklopný, který má všechny kvality fixního (jako nosnost, cenu, atp.), a je navíc flexibilnější.

Rada na závěr

Při výběru vhodného televizního nebo konferenčního stojanu, držáku na TV, monitor či projektor a vhodného vybavení na konference, jako například konferenčního stojanu, je dobré poohlédnout se po skutečné kvalitě. Toho vybavení vám značně ulehčí život a ochrání vaše nervy i často nákladnou elektroniku. Není tedy žádná škoda investovat do jeho pořízení klidně i vyšší částku, mnohonásobně se vám totiž vrátí. Prověřte si dobře svého dodavatele – nejvyšší kvalitu vám zajistí jen takový, který se na trhu pohybuje již delší dobu a úspěšně prošel například velkými zakázkami pro nadnárodní společnosti. Jen v takovém případě vám totiž může nabídnout odbornou radu podloženou dlouhodobými zkušeností a praxí, takže si vyberete přesně tu techniku, která odpovídá vašim přáním a požadavkům.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient