Kolik stojí pořízení gramofonu?

ACOUSTIC SOLID - Solid 733

Díky své schopnosti přehrávat zvuk v hifi kvalitě jsou gramofony stále oblíbenější součástí našich domovů. Zákazníky, kteří přemýšlejí o pořízení některého z těchto přístrojů, však může mást velké cenové rozpětí jednotlivých zařízení.

Moderní gramofon si můžete pořídit za pár tisíc Kč, ale najdete i mnohem dražší kousky, jejichž cena se může vyšplhat i na několik stovek tisíc. Za tuto cenu ovšem dostanete absolutní špičku mezi hifi gramofony, které dokážou náročným audiofilům přinést dech beroucí zážitek.

Většina gramofonů v cenové hladině do několika tisíc jsou přístroje v retro stylu, většinou v plastovém pouzdře s vlastními vestavěnými reproduktory. Jejich zvuk samozřejmě nedosahuje hifi kvality, ale pokud chcete mít něco, na čem byste přehráli sbírku starých vinylových desek vašich rodičů, bohatě vám tyto přístroje postačí.

Pokud hledáte teplejší a bohatší zvuk, kvůli kterému fanoušci vinylové desky milují, budete muset utratit více.

Jak se posunujete nahoru ke gramofonům střední třídy a dále, cena exponenciálně roste. Většina gramofonů od střední třídy nemá vestavěné reproduktory, takže je třeba dodat vlastní. Dost možná budete muset dodat i svůj vlastní phono předzesilovač, protože většina gramofonových přenosek není dostatečně výkonná, aby dodala dostatečný výkon pro klasický zesilovač. Výběr nutných komponentů se tak komplikuje.

Pokud je místem, kde sháníte gramofony Praha, váš výběr bude o mnoho jednodušší. Velký výběr přístrojů od nejlepších světových značek, jako jsou Denon, Onkyo, Teac, Thorens, Technics a mnohé další naleznete na adrese firmy HTPshop, která nabízí prodej gramofonů – https://www.htpshop.cz/gramofonove-pristroje/. Najdete zde přístroje od běžných gramofonů pro domácí použití, až po špičkové hifi gramofony pro nejnáročnější zákazníky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient