Obecní drátový rozhlas se hodí nejen v době pandemie

vesnice

Nyní, když je potřeba občany pravidelně informovat o nových nařízeních a důležitých pokynech, jsou obecní rozhlasy důležitější než kdy dříve. Ostatně, mnohými z nich se ve středu rozezněla písnička „Není nutno“.

Obecní rozhlas je nezbytným vybavením každé vesnice, obce i většího města. V 21. století už sice existují i modernější způsoby, jak občany informovat o aktuálním dění, jenže ne všichni k nim mají přístup. Facebook města nebo webové stránky si nemůže prohlédnout každý, obecní rozhlas však slyší všichni. Aspoň v případě, kdy je dobře udělaný.

Drátový rozhlas svůj účel splní perfektně

Všechno kolem nás se postupně modernizuje a obecní rozhlasy nejsou výjimkou. Nově se montují bezdrátové varianty, ovšem nejsou vhodné ve všech případech. V některých obcích terén a rozloha instalaci bezdrátového rozhlasu neumožňují. Pak se instaluje klasický obecní drátový rozhlas, případně se použije kombinovaná forma. I drátové rozhlasy jsou dnes mnohem pokročilejší než dříve.

Rozhlas je potřeba dobře navrhnout

Drátový rozhlas tvoří vysílač, rozhlasová ústředna umístěná nejčastěji na obecním úřadě, kabely uchycené na sloupech vedení a reproduktory. Kvalitní reproduktory dokážou perfektně ozvučit i rušné ulice, dobrá rozhlasová ústředna zvládne zajistit vysílání i mimo pracovní dobu – nemusí být fyzicky přítomna žádná osoba, hlášení se spustí samo v nastavený čas.

Ani dobré technologie vás však nezachrání, pokud není drátový rozhlas pro města a obce dobře navržen. Správné rozmístění a počet reproduktorů, délka kabelového vedení i výkon ústředny jsou důležité parametry, jež dokážou správně odhadnout jenom profesionálové. U nás se mezi ně řadí například firma EL-MIK, která byla v roce 1994 založena jako servisní a montážní společnost. Bezdrátové a drátové rozhlasy montuje nejen pro města a obce, ale také pro školy, nemocnice, výrobní haly či sportovní areály.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient