Krokodýlí ZOO Protivín: Tip na naučný rodinný výlet

Nevíte, kam vzít děti na výlet během letních prázdnin? Navštěvujete s dětmi rádi zoologické zahrady? Pak zkuste navštívit tak trochu jinou ZOO. Přijeďte se podívat na krokodýly do Protivína!

Krokodýlí ZOO v Protivíně je skutečně neobyčejnou zoologickou zahradou, která rozhodně stojí za návštěvu. Je to jediné místo v ČR, kde můžete vidět všechny druhy těchto pravěkých tvorů včetně odchovů mláďat kriticky ohrožených druhů.

Světové prvenství

Krokodýlí ZOO v Protivíně byla otevřena v roce 2008. Jejímu vybudování předcházel soukromý chov současného majitele Miroslava Procházky, který se o krokodýly zajímal již v mládí ve Stanici mladých přírodovědců v Písku.

Od té doby se v Protivíně podařilo mnoho chovatelských úspěchů. V tomto roce ZOO dokonce získala světové prvenství. Podařil se zde totiž první odchov mláďat gaviálů indických na světě mimo tropické země. V Protivíně se vylíhlo celkem 14 zdravých mláďat.

Rarity v krokodýlí ZOO Protivín

V ZOO si návštěvníci mohou prohlédnout také světovou raritu, bílého gaviála Afroditu. Velice oblíbený je pak také krokodýl mořský, který se jmenuje Golem a se svou délkou 4,7 metrů je největším krokodýlem v ČR.

Muzeum

V krokodýlí ZOO nechybí ani program pro školy s názvem „Cesta do pravěku aneb Pravěká ZOO“. Expozice začíná ve druhém poschodí ZOO, kde si návštěvníci mohou prohlédnout nejen krokodýly, ale také další žijící fosilie jako například karetka novoguinejská nebo kostlíni obrovští a kubánští. Dalším zajímavým exponátem je například kostra a dermoplast ježury novoguinejské.

Proč navštívit krokodýlí ZOO v Protivíně?

V krokodýlí ZOO v Protivíně uvidíte zástupce všech krokodýlů, expozici mláďat včetně inkubátorů s vajíčky, jedovaté hady a doprovodnou expozici pravěkých zvířat. ZOO je také součástí šesti záchranných programů a jako jediná v ČR opakovaně rozmnožuje kriticky ohrožené druhy krokodýlů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient