Léto v Praze na 100 %!

Léto v Praze na 100 %!

Proč odjíždět v létě k moři, když je v Praze v tomto období zrovna nejlépe?

To si říká pravděpodobně jen malá část populace největšího a nejobydlenějšího města v České republice a jen těžko k tomu přesvědčují ty druhé. Léto v Praze však skutečně nabízí mnoho možností, jak si ho užít na 100 %, od koupání se v lomech, objevování leso-parků, potulování se po pražských uličkách a kavárnách, venkovních sportovních aktivit až po akčnější zážitky.

1) Za koupáním i sportem do ErpetuRomantickavecerniPrahanaslapadlephotobyJohnMcsporran[1]

Ideální možností, stejně jako u moře, je zkombinovat aktivní a pasivní činnosti. Pořádná sportovní zátěž s následným relaxem u vody. Perfektním takovým místem v Praze je Erpet Golf Centrum, které vám ze sportovního vyžití nabízí tenis, nohejbal, squash, badminton, nebo stolní tenis. Pokud by náhodou začalo pršet, zabavit se můžete i uvnitř na golfových simulátorech. Pro uvolnění si můžete lehnout k bazénu, který je obehnán českými palmami a nechybí ani zahradní bar, kde si můžete dát něco na zub a kde vám hlavně připraví i nějaký ten letní koktejl. Co víc si můžete přát v centru Prahy?

2) Na plavbu lodí

Skvělým jednodenním výletem může být plavba lodí z Prahy až na Slapy s Paroplavbou. Historický parník, který vás tam vezme, vyjíždí každé ráno z Rašínova nábřeží. Cestou uvidíte nádhernou krajinu, proplujete částí vltavské kaskády a zastavíte se až pod Slapskou přehradou. Po celou dobu je zajištěné občerstvení i odborný výklad. Titanic to sice není, ale kdyby se náhodou potopil, k břehu to budete mít kousek.

3) Letní kino na šlapadle

Už vám docházejí nápady, kam vzít holku na originální rande? Stačí vám jen víno, skleničky, jahody a tablet. Připravíte ji totiž vlastní letní kino na šlapadle nebo na loďce. V půjčovně SLOVANKA na ostrově Žofín si je můžete půjčit až do 11 hodin večera. Tak ať už s filmem nebo „jen“ s výhledem na prosvětlenou noční Prahu, na ten večer určitě nikdy nezapomene. 😉

4) Lanové centrum a bobová dráha

Chcete zažít něco jiného? Zkuste strávit jedno odpoledne v lanovém centru PROUD ve Vysočanech. Dostanete se sem i s dětmi už od 6 let a můžete tak prožít společné nezapomenutelné zážitky, kdy budete zkoušet zvládnout malé i větší výzvy. Pokud byste chtěli něco více adrenalinového, určitě běžte vyzkoušet bobovou dráhu Prosek, kde se budete moci řítit po dráze rychlostí až 62 km/h. Taky zde najdete lanové centrum, které je známé nejdelší lanovou skluzavkou v ČR.

5) Večerní paddle boarding a landkiting

Paddleboarding je čím dál více populární v jakýchkoliv plážových destinacích a i u nás na Vltavě. V Praze si můžete nově zážitek z tohoto sportu navíc zdvojnásobit večerní projížďkou na osvětlených paddleboardech. K zapůjčení jsou ve Žlutých lázních, kde nabízí i kurzy pro začátečníky. Druhým velmi populárním sportem je vodní kiting. Ten si bohužel vyzkoušíte nejblíže v německé Rujáně. Nicméně v Praze si můžete vyzkoušet jeho variantu na zemi – tzv. landkiting. Czech Kite Force nabízí seznamovací kurzy, kde vám představí powerking jak po teoretické, tak i po praktické stránce. Přesunout se odsud ke kitingu na vodě je už pak jen maličkostí.

Tak co? Užijete si letos léto v Praze na 100%?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient