Merck rozšiřuje svou distribuční smlouvu se společností Roche

Merck se má stát výlučným dodavatelem nových enzymů pro polymerázovou řetězovou reakci (PCR) a kvantitativní PCR v reálném čase, ve všech zemích s výjimkou USA, Brazílie a Japonska

Přední vědeckotechnologická společnost Merck dnes oznámila rozšíření svého distribučního partnerství se společností Roche o enzymy pro polymerázovou řetězovou reakci (PCR) a kvantitativní PCR v reálném čase (qPCR) společnosti Kapa Biosystems, kterou společnost Roche převzala v roce 2015.

Přidání výrobků Kapa posiluje stávající distribuční vztahy společnosti Merck s firmou Roche, díky možnosti poskytovat jedny z nejúplnějších řešení a vysoce výkonné nástroje pro PCR a qPCR, které se v tomto průmyslu nabízí.1480598983_11

„Toto rozšíření spojenectví se společností Roche nabídne našim zákazníkům lepší přístup k novým produktům přes naše distribuční kanály světové úrovně,“ uvedl Udit Batra, člen představenstva a generální ředitel společnosti Merck, Life Science. „Tyto enzymy představují značnou výhodu ve srovnání s ostatními komerčně dostupnými polymerázami DNA a nabízejí tedy možnost zcela nových aplikací PCR.“

Dle podmínek smlouvy společnost Merck nabídne své dovednosti a zkušenosti z oblasti prodeje, marketingu a e-komerce a využije potenciál svých vztahů s vědeckou komunitou při představování a distribuci PCR a činidel a sad pro kvantitativní PCR společnosti Kapa. Dohoda o distribuci se týká všech zemí s výjimkou USA, Japonska a Brazílie. Finanční podrobnosti nebyly zveřejněny.

Společnost Roche podepsal dohodu o výlučné světové distribuci svých biochemických činidel se společností Sigma-Aldrich v červenci 2015. Po převzetí společnosti Sigma-Aldrich společností Merck ve stejném roce se tato dohoda stala důležitou součástí jejího růstu v oblasti přírodních věd a nabídky nástrojů předních značek v oblasti genomiky, proteomiky a analýzy buněk.

Nové enzymy pro PCR, které budou dle této distribuční smlouvy nabízeny, mají vyšší toleranci vůči běžným inhibitorům PCR, nabízejí větší rychlost a specifickou aktivitu a vyšší přesnost. Tyto vlastnosti umožňují výsledky vyšší kvality a zlepšení pracovních postupů.

Převedení portfolia PCR a qPCR ze společnosti Kapa na Merck by mělo být dokončeno do 1. ledna 2017. Do té doby budou tyto produkty nadále nabízeny stávajícími distribučními kanály společnosti Kapa. Více informací najdete na webových stránkách www.sigma-aldrich.com/kapa.

i Údaje ve spisu

Všechny tiskové zprávy společnosti Merck jsou odesílány e-mailem ve stejnou dobu, kdy jsou zveřejněny na webových stránkách společnosti Merck. Pro online registraci, změnu vašich voleb nebo ukončení této služby přejděte zde: www.merckgroup.com/subscribe

O společnosti Merck

Společnost Merck zaujímá přední místo v oblasti moderních a vysoce kvalitních špičkových produktů pro zdravotnictví, biologické vědy a speciální materiály. Přibližně 50 000 zaměstnanců pracuje na vývoji technologií, které usnadňují a zlepšují život, od biofarmaceutických terapií, léčby rakoviny nebo roztroušené sklerózy, nejmodernějších systémů pro vědecký výzkum a výrobu až po tekuté krystaly do smartphonů a LCD televizí. Prodeje společnosti Merck vygenerovaly v roce 2015 v 66 zemích až 12,85 miliard EUR.

Společnost Merck, založená v roce 1668, je světově nejstarší farmaceutickou a chemickou společností. Rodina zakladatelů je dodnes většinovým vlastníkem společnosti. Společnost Merck se sídlem v německém Darmstadtu vlastní světová práva na název a značku Merck. Jedinou výjimkou jsou Kanada a Spojené státy americké, kde společnost působí pod názvy EMD Serono, EMD Millipore a EMD Performance Materials.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient