PŘI DOBÍJENÍ SVÍTILNY JY SURET HROZÍ ÚRAZ ELEKTRICKÝM PROUDEM

PŘI DOBÍJENÍ SVÍTILNY JY SURET HROZÍ ÚRAZ ELEKTRICKÝM PROUDEM

Česká obchodní inspekce při monitorování trhu s výrobky sortimentu elektro zjistila, že je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který představuje riziko úrazu. Odborným posouzením bylo prokázáno, že rozteč a rozměry síťových kolíků adaptéru nevyhovují příslušné české technické normě. V případě použití této svítilny s nevhodným síťovým adaptorem hrozí uživateli při neopatrném dotyku živé části úraz elektrickým proudem. Po zákazu další distribuce a stažení z distribuce byla svítilna notifikována v RAPEXu pod číslem A11/0010/16. Jedná se o výrobek:

 

Elektrická ruční dobíjecí svítilna JY SURETPři dobíjení svítilny JY SURET hrozí úraz elektrickým proudem

Model:                 JY-8299

EAN:                     8418868218062

Výrobce:              Čína

Dovozce:              TN-DAŘKY-CZ, Praha

Popis výrobku

Přenosná dobíjecí svítilna z černého plastu je vybavena dvěma světelnými LED zdroji – v reflektoru a na boku, a má výsuvné teleskopické síťové kolíky pro připojení do zásuvky 110 V-250 V. Hlava svítilny je připojena k tělu snadno šroubovatelným závitem a také reflektor se světelným zdrojem je k hlavě svítilny připojen snadno šroubovatelným závitem. Výrobek je prodáván v průhledném plastovém obalu podloženém lepenkou s potiskem. Na obou stranách lepenky jsou uvedeny mimo jiné následující nápisy: RECHEARGABLE LED TORCH, JY SURET, JY-2899, MADE IN CHINA, 110 V-250 V. Dále je na ní přilepen štítek s označením ᴄϵ v předepsaném provedení, na němž jsou nečitelné informace v češtině a tyto nápisy: BATERKY, ITEM NO: TN21806, VÝROBCE: Čína, DOVOZCE: ČR, DOVOZCE: TN-DAŘKY-CZ, PRAHA 4, EAN 8418868218062.

 

Příčiny nebezpečnosti

Odborným posouzením bylo zjištěno, že rozteč a rozměry síťových kolíků nevyhovují příslušné české technické normě. Při případném použití svítilny s nevhodným síťovým adaptorem tak hrozí uživateli úraz elektrickým proudem – dotykem s neolisovanou částí kolíku. Také uvnitř svítilny se nacházejí části s nedostatečnou izolací, proto i při dobíjení svítilny s odkrytým vnitřkem může v případě narušení izolace dojít k úrazu elektrickým proudem.

 

Uložená opatření

Česká obchodní inspekce nařídila kontrolované osobě zákaz distribuce dobíjecí svítilny JY SURET, model JY-8299, a její stažení z distribuce. Následně byl tento výrobek jako nebezpečný notifikován v databázi RAPEX  č. A11/0010/16.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient