Myslíte, že alkohol neprospívá zdraví? Tak to ještě neznáte lék zvaný Ořechovka!

OŘECHOVKA ULLERSDORF 35% 0,5

Aromatické vlašské ořechy se svou nahořklou chutí jsou v české kuchyni jako doma. Kromě toho, že zdobí nejeden moučník, si najdou využití i ve výborných pálenkách a likérech. Snad proto je mnoho lidí má za nezdravou pochoutku, opak je však pravdou!

Ořešák lze využít téměř celý

Seznamte se s ořešákem vlašským (Juglans regia), který se na naše území kdysi dávno dostal z Balkánu a již od středověku byl pokladem lidového léčitelství. Statkáři si ho oblíbily i pro jeho baktericidní vlastnosti a schopnost odpuzovat nepříjemný hmyz. Jeho výborné plody jsou nedocenitelným zdrojem nenasycených mastných kyselin a tělu prospěšných látek. Při výrobě léků a doplňků potravy se však využívají také listy a kůra ořešáku, u plodů pak vedle jader i slupky.

Panáka po jídle

Slyšeli jste někdy vaše rodiče nebo prarodiče říkat, že si po jídle musí dát štamprli na lepší trávení? Nebyla to jen výmluva, některé lihoviny skutečně mají na žaludek i trávicí ústrojí doslova blahodárný vliv. Právě ořechovka byla z tohoto důvodu dlouho nazývána žaludečním likérem. Má totiž výborné desinfekční účinky a dokáže uklidnit vaše útroby poté, co jste splácali páté přes deváté, dokonce i pokud jídlo nebylo úplně čerstvé nebo došlo k jeho kontaminaci bakteriemi. Dále se řadí mezi osvědčené prostředky proti parazitům a nezralé ořechové slupky působí dokonce proti nádorovému bujení.

CHVALEŠOVICKÝ OŘECHOVÝ LIKÉR 38% 0,5L
CHVALEŠOVICKÝ OŘECHOVÝ LIKÉR 38% 0,5L

Tekuté zlato

V jaké formě ořechy pro zdraví konzumovat? Nejlepší je samozřejmě ta tekutá, ať už se rozhodnete pro léčivou alkoholovou tinkturu, ořechové víno nebo starou známou ořechovku. Vyrobit si ji zvládnete i sami doma, a to z macerování ořechů ve stádiu tzv. mléčné zralosti ve kvalitním lihu. Přidat můžete různé koření, cukr, vanilkové aroma či med. Ne každý se však chce do podobného projektu pouštět, proto se vyplatí znát místo, kde se dá chutná ořechovka kdykoli sehnat. Pokud bydlíte v Praze a okolí, specializovaný obchod PanAlfréd.cz vám ji rád zaveze až domů. Vybírat můžete z produktů osvědčených výrobců, jako je firma Ullersdorf či Sudličkova ořechovka. Pro mlsné jazýčky pak doporučujeme sladký ořechový likér.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient